سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

وحشت مردم چین به دلیل ایجاد پدیده عجیب در آسمان + تصاویر

وحشت مردم چین به دلیل ایجاد پدیده عجیب در آسمان + تصاویر

وحشت مردم چین به دلیل ایجاد پدیده عجیب در آسمان رقم خورد. چینی ها یک بار دیگر به دلیل پدیده طبیعی در کشورشان ترس را تجربه کردند. به‌تازگی شهروندان ژیانگزی و فوشان فیلم عجیبی را از تجربه وهم‌انگیز اخیر خود در فضای مجازی منتشر کرده‌اند. این پدیده که فاتا مورگانا (Fata Morgana ) یا توهم بصری نام دارد، درواقع نوعی سراب است. در این سراب فرد اشیا غیرعادی را روی دریا یا زمین می‌بیند.

وحشت مردم چین به دلیل ایجاد پدیده عجیب در آسمان + تصاویر

هزاران نفر از شهروندان مدعی شده‌اند یک شهر شناور پر از برج و آسمان‌خراش را دیدند که بر فراز آسمان شهر و از میان ابرها سر برآورد. بسیاری معتقدند آنچه دیدند یک «دنیای موازی» با زمین است و بعضی آن را آزمایشی می‌دانند که ناسا برای فناوری هولوگرافی به راه انداخته است؛ اما دانشمندان می‌گویند این پدیده طبیعی است و زمانی رخ می‌دهد که نور خورشید جو بالای زمین یا دریا را گرم می‌کند و طیفی از دماهای مختلف را به وجود می‌آورد.

وحشت مردم چین به دلیل ایجاد پدیده عجیب در آسمان + تصاویر

هوای نزدیک به سطح تااندازه‌ای خنک و بالای آن لایه‌های مختلف هوای گرم است. هنگامی‌که نور خورشید به مرز میان دولایه با دما و غلظت متفاوت می‌تابد، نور می‌شکند و به جهات مختلف منحرف می‌شود.

وحشت مردم چین به دلیل ایجاد پدیده عجیب در آسمان + تصاویر

به بیانی دیگر، پندار ذهن ما این است که نور در مسیرهای مستقیم حرکت می‌کند، بنابراین در زمان شکست نور اگر نور مستقیم بتابد اشیا را همان‌جایی می‌بینیم که واقعاً قرار دارند. در پدیده توهم بصری، نوری که از سطح آسمان‌خراش‌ها و برج‌ها منعکس می‌شود، در زمان عبور از هوای سرد و غلیظ‌تر، به سمت پایین می‌شکند. ازآنجایی‌که مغز ما در صورت تابش مستقیم نور اشیا را در همان جای اصلی‌شان ادراک می‌کند، آسمان‌خراش‌هایی را که در فاصله دورتری از فرد قرار دارند را در سطحی بالاتر از مکان فعلی‌شان می‌بیند. 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش مربای توت فرنگی آموزش درست کردن اسنک رژیمی کالباس آموزش غذای سالم و خوشمزه اسنک ذرت آموزش درست کردن باقلوای یزد طرز تهیه لازانیا در فر + نکاتی برای خوشمزه تر شدن لازانیا همه آنچه باید درباره سرخ کردن غذا بدانید آموزش طبخ مرغ مزه دار شده با سس قارچ و لیمو طرز تهیه کتلت بادمجان با سویا روش تهیه و طرز درست کردن استیک ماهی تن مزه دار شده آموزش درست کردن ترشی مخلوط طرز تهیه سبزی پلو ماهی هندی مخصوص فصل تابستان همه چیز درباره نوشابه انرژی زا