الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

طرز تهیه پسته پلو با مرغ غذای سنتی ایرانی

طرز تهیه پسته پلو با مرغ غذای سنتی ایرانی

طرز تهیه پسته پلو با مرغ غذای سنتی ایرانی را در این مطلب سماتک آموزش خواهیم داد. شما کدبانوی ایرانی اگر به دنبال طبخ غذای سنتی هستید این بار پسته پلو با مرغ را به شما پیشنهاد می دهیم و توصیه می کنیم این غذای خوشمزه را به دلیل خواص فراوانی که دارد حداقل هر ماه یکبار برای اعضای خانواده طبخ کنید.

 

مواد لازم پسته پلو با مرغ براي 4 نفر:
    3 پيمانه برنج
    8 تكه فيله مرغ
    3 پيمانه پسته تازه
    2 پيمانه شويد تازه يا خشك
    2 عدد پياز متوسط
    نمك و فلفل به مقدار لازم
    روغن به مقدار لازم
    3 ق س زعفران آب‌كرده
    3 ق س زرشك

 

طرز تهیه پسته پلو با مرغ:

1. برنج را پاك كرده با آب ولرم به آرامي بشوييد. سعي كنيد برنج در موقع شستن خرد نشود. بعد آن را با سنگ نمك در كاسه اي ريخته، روي آن مقداري آب بريزيد و به مدت پنج- شش ساعت بگذاريد خيس بخورد. پسته ها را هم پوست كنده و از پوست دوم جدا كنيد تا دو لپه سبز رنگ پسته ديده شود.

 

2. شويدها را بعد از پاك كردن و شستن خوب خرد كنيد و كنار بگذاريد. پيازها را هم ريز خرد كنيد. فيله هاي مرغ را در مقداري روغن بريزيد و در اواسط پخت، پياز خرد كرده را هم افزوده و پس از كمي تفت دادن بگذاريد تا تكه هاي مرغ بپزند. اگر دوست داريد كمي آب اضافه كنيد. البته براي مزه‌دار كردن مرغ ها كمي زعفران آب كرده و نمك و فلفل هم اضافه كنيد.

 

3. برنج را به روش معمول در قابلمه آب جوش ريخته و بگذاريد سبك شود. بعد از آبكش كردن برنج ته قابلمه را ته ديگ مناسب و دلخواه (برگ كاهو، نان يا سيب زميني) بچينيد. برنج آبكش شده را روي ته ديگ ريخته و لايه لايه شويد و مغزپسته هاي بدون پوست را به آن اضافه كنيد. مقداري روغن روي برنج ريخته و آن را به مدت 45دقيقه دم كنيد.

 

4. بعد از پخت، برنج را در ديس كشيده و با مرغ تزئين كنيد. مقداري برنج را با زعفران خوش عطر و بو كرده و با آن روي غذايتان را تزئين كنيد. كمي زرشك را هم در روغن يا كره تفت دهيد و با آن اطراف برنج را زيباتر كنيد.

 

فوت وفن درست کردن پسته پلو
اگر مي خواهيد تكه هاي مرغ خوش طعم شده و بوي زهم آن گرفته شود یک سيب درختي را درشت خرد كرده، با مرغ بگذاريد تا بپزد. پخت سيب در كنار مرغ باعث لطيف تر شدن گوشت آن شده و بو و عطر خوبي هم به مرغ مي دهد. البته ازكرفس و هويج هم مي توانيد براي اين كار استفاده كنيد.

ball

ball

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری