سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

طرز تهیه آش دوغ

طرز تهیه آش دوغ

مواد لازم برای درست کردن آش دوغ خوشمزه:

دوغ: دو ليتر

آرد برنج: يك‌دوم پيمانه

برنج نيم‌دانه: يك پيمانه

نخود پخته‌شده: يك پيمانه

تخم‌مرغ: يك عدد

سبزي ‌آش دوغ (برگ سير، گشنيز، تره و شويد): 500 گرم

مواد لازم براي قلقلي (در صورت تمايل)

گوشت چرخ‌كرده: 150 گرم

پياز: يك عدد كوچك، رنده شده و آب گرفته

زردچوبه، نمك و فلفل: به ميزان لازم

 

روش درست کردن آش دوغ:

1. براي درست كردن قلقلي در يك كاسه گوشت چرخ‌كرده، پياز آب‌گرفته، نمك، فلفل و زردچوبه را با هم خوب مخلوط كنيد و از آن قلقلي‌هاي كوچكي درست كرده و در مقداري روغن سرخ كنيد و كنار بگذاريد.

 

2. يك ليوان از دوغ را با آرد برنج خوب مخلوط كنيد، اين كار براي اين است كه آرد برنج در دوغ سرد خوب حل شود، سپس همه دوغ را در يك ديگ مناسب بريزيد و آرد برنج حل‌شده در دوغ و برنج نيم‌دانه را هم به آن اضافه كنيد. حالا حرارت را زياد كنيد تا مواد به جوش بيايند، سپس حرارت را كم كنيد و اجازه دهيد برنج و آرد برنج باز شده و لعاب پس دهند.

 

3. تخم مرغ را در يك كاسه بشكنيد و با چنگال هم بزنيد، كم‌كم به اندازه يك قاشق غذاخوري از مواد‌ آش كه در حال جوشيدن است را به تخم‌مرغ اضافه كنيد و همزمان، تخم‌مرغ را تند هم بزنيد تا نبندد، سپس تخم‌مرغ را به‌ آش اضافه كنيد. از اين لحظه به بعد مدام بايد آش را هم بزنيد تا ته نگيرد. بعد از اينكه برنج حسابي باز شد و لعاب پس داد نوبت اضافه كردن نخود پخته‌شده و سبزي‌ها و قلقلي‌هاي سرخ‌شده است. بعد از اينكه آش جا افتاد، مي‌توانيد آن را سرو كرده و رويش را با پياز داغ و نعناع داغ تزئين كنيد. 

 

 

منبع: وی نی نی

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش درست کردن خاگینه هویج چگونگی پاک کردن میگو در منزل آموزش درست کردن توپک شکلاتی خوشمزه آموزش تصویری درست کردن مرغ سرخ شده با لیمو عمانی اسموتی توت فرنگی غذای سلامتی و کاهش وزن ساندویچ نان تست با نخود سریع ترین فست فود دنیا آموزش آبمیوه مخصوص گرما روش درست کردن بستنی طالبی طرز تهیه چلو گوشت و پلو ماهیچه در منزل چه مواد غذایی ذهن را ضعیف میکند؟ دستور پخت غذای مخصوص ایرانی ها در شب چهارشنبه سوری آموزش طرز پخت مرغ شکم پر