سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا
پروتئین موجود در سبزیجات چقدر است؟

با میزان پروتئین در انواع سبزیجات مفید آشنا شوید   سبزیجات یکی از مهمترین مواد غذایی دارای ویتامین، فیبر و پروتئین هست که کمتر کسی هست که از فواید آن ها باخبر نباشد. در این بین می خواهیم مقدار و میزان پروتئین در انواع سبزیجات را بررسی کنیم.   گیاهخواری و وگانیسم از جمله جریان […]

فواید زیاد و کم نظیر دارچین برای بدن

فواید زیاد و کم نظیر دارچین برای بدن

اضافه کردن کمی دارچین به چای یا غذا موجب کاهش درد مفاصل می شود. شاید درد شما کاملاً از بین نرود، ولی مصرف دارچین بطور مداوم به کاهش قابل توجه درد کمک می کند.

 

1. سردردهای میگرنی را کاهش می دهد.
دارچین به عنوان مسکنی عالی برای میگرن شناخته شده است و جلوی افزایش دردهای میگرنی را می گیرد. بنابراین اگر به میگرن مبتلا هستید، سعی کنید مقداری دارچین به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید. دارچین مسکنی طبیعی است و بسیار بهتر از مسکن ها و داروهای مصنوعی است.
 
 
 
2. سطح کلسترول LDL را کاهش می دهد.
یکی دیگر از مزایا و فواید دارچین این است که سطح کلسترول LDL (لیپوپروتئین کم چگال) را کاهش می دهد و ریسک بیماری های قلبی عروقی را پائین می آورد. بنابراین دارچین برای قلبتان خیلی خوب است. 
 
 
 
3. سطح قند خونتان را تنظیم می کند.
اگر قند خونتان تنظیم نیست، دچار تغییر در خلق و خو شده اید و سطح انرژی تان پائین است. مصرف دارچین باعث می شود که قند خونتان تنظیم شود و همچنین دارچین برای بیماران دیابتی مفید است.
 
 
 
4. درد مفاصل را کاهش می دهد.
افرادی که دچار ورم مفاصل (آرتریت) هستند می دانند که چقدر این بیماری دردناک است. اضافه کردن کمی دارچین به چای یا غذا موجب کاهش درد مفاصل می شود. شاید درد شما کاملاً از بین نرود، ولی مصرف دارچین بطور مداوم به کاهش قابل توجه درد کمک می کند.
 
 
 
5. برای درمان درد قاعدگی و ناباروری مفید است.
دارچین یک ماده شیمیایی طبیعی به نام سینامالدهید دارد که هورمون های زنانه را تنظیم می کند. خانم هایی که برای درد قاعدگی خود از داروهای مسکن استفاده می کنند می توانند دارچین را امتحان کنند و آن را در قهوه یا صبحانه خود مصرف کنند.
 
 
 
6. دستگاه ایمنی بدن را تقویت می کند.
مصرف دارچین بطور منظم و مداوم باعث قوی شدن دستگاه ایمنی می شود. بنابراین اگر به دنبال بهترین روش ها برای بهبود دستگاه ایمنی بدنتان هستید، به دارچین فکر کنید. ویتامین ث مصرف کنید و کمی هم دارچین به غذاهایتان اضافه کنید تا ریسک بیمار شدن را کاهش دهید. 
 
 
 
7. ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.
مطالعات اخیر نشان داده اند که دارچین به مبارزه با سلول های سرطانی و پیشگیری از رشد و تکثیر آنها کمک می کند. دارچین سرطان را درمان نمی کند ولی به بیماران سرطان بالقوه کمک می کند. مصرف دارچین بطور منظم ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. 
 
 
 
8. به کاهش وزن کمک می کند.
اگر می خواهید چند کیلو وزن کم کنید، باید بیشتر دارچین مصرف کنید. دارچین متابولیسم بدنتان را تسریع و تقویت می کند و باعث می شود به راحتی چند کیلو وزن کم کنید. ولی رژیم غذایی سالم و ورزش را نباید فراموش کنید.
 
 
 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

4 نوع سبزی که میکروب ها را از بدن سم زدایی می کنند آموزش دسرهای تک نفره برای افطار ماه رمضان آموزش درست کردن شیرینی مربایی آموزش دسر عربی خوشمزه دسر عیش السریا خواص طبیعی میوه به طرز درست کردن دسر کیک هویج لقمه‌ای آموزش درست کردن ژله بستنی فالوده ای آموزش درست کردن ترشی لبو و ترب آموزش درست کردن شیرینی آلمانی خواص دارو درمانی شلیل طرز تهیه کیک با گوشت بوقلمون تنوری آموزش تصویری درست کردن کالباس در خانه