سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا
عکس خوشگل ترین دختر ناصرالدین شاه قاجار

عکس خوشگل ترین دختر ناصرالدین شاه قاجار   عکس زیباترین دختر ناصرالدین شاه را در پورتال سماتک مشاهده می فرمایید. ناصرالدین شاه چند دختر داشت که یکی از آنها خیلی زیبا و جذاب بود.این دختر زیبابی ناصرالدین شاه خواستگارهای زیادی داشت .   تصویر زیر اخترالدوله (زیباترین دختر ناصرالدین شاه) و شوهرش ملیجک (عزیزالسلطان) داماد […]

عکس جمجمه و اسکلت بدن ابوعلی سینا پس از نبش قبر وی در همدان

مجموعه : تاریخ و تمدن
عکس جمجمه و اسکلت بدن ابوعلی سینا پس از نبش قبر وی در همدان

عکس جمجمه و اسکلت بدن ابوعلی سینا پس از نبش قبر وی در همدان را در ادامه مشاهده می کنید. ابوعلی سینا یا ابن سینا یکی از بزرگترین دانشمندان ایرانی بوده است که در جهان همه او را می شناسند.

 

ابوعلی حسین بن عبدالله بن حسن بن علی بن سینا، مشهور به ابوعلیِ سینا و ابن سینا و پور سینا، پزشک و شاعر ایرانی و از مشهورترین و تاثیرگذارترینِ فیلسوفان و دانشمندان ایران‌زمین است که به ویژه به دلیل آثارش در زمینه فلسفه ارسطویی و پزشکی اهمیت دارد.

 

دانشمند ، فیلسوف و طبیب برجسته ی ایرانی ابوعلی سینا ، در همدان به خاک سپرده شده است . به گزارش سایت سرگرمی سماتک آرامگاه بوعلی سینا در زمان قاجاریه ساخته شد. این مقبره به دستور دختری به نام نگار، نوه فتحعلی شاه، بنا شد.

 

در سال 1330 انجمن آثار ملی ایران به مناسبت هزارمین سالروز تولد ابوعلی سینا تصمیم به ساخت آرامگاهی جدید گرفت. طرح ونقشه بنای فعلی توسط مهندس هوشنگ سیحون به سبک معماری قرنی که بوعلی سینا در آن می زیسته از روی قدیمی‌ترین بنای تاریخ دار اسلامی یعنی برج گنبد قابوس در شهر گنبد کاووس اقتباس شده است.

 

ابن سینا پس از مرگ در همدان و در زیر حصار این شهر توسط ابوسعید دخدوک به خاک سپرده شد. دخدوک نیز پس از مرگ در کنار قبر ابن سینا دفن شد.ابن سینا پس از مرگ در همدان و در زیر حصار این شهر توسط ابوسعید دخدوک به خاک سپرده شد. دخدوک نیز پس از مرگ در کنار قبر ابن سینا دفن شد.

عکس جمجمه و اسکلت بدن ابوعلی سینا پس از نبش قبر وی در همدان

پس از تخریب مقبره قدیم و گشودن قبر بوعلی سینا و ابو سعید دخدوک، جمجمه و قسمتی از استخوان‌های بوعلی و ابوسعید از خاک بیرون آورده شد و تصویری از جمجمه بوعلی سینا گرفته شد.بقایای استخوان‌های این دو نفر در جعبه‌های مخصوص مهر و موم و در آرامگاه جدید بوعلی سینا مجددا دفن شد.

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش رب گوجه فرنگی خانگی آموزش درست کردن شیک نوتلا آموزش درست کردن پنیر پیتزا روش های اصولی پختن برنج میتلف غذایی خوشمزه و لذیذ MEATLOAF ( همراه با آموزش) صبحانه ، تازه عروس های خوزستان چیست ؟! آموزش طبخ باقالی پلو با ته چین مرغ پنکیک آلمانی | روش درست کردن طرز تهیه پنکیک آلمانی آموزش درست کردن کیک گردو با عدس سبز همه چیز راجع به آب طرز تهیه خوشمزه ترین برگرها و غذاهای رژیمی طرز تهیه لواشک خوشمزه هندوانه