سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

دختر خوشگل قجری که شاه پهلوی عاشقش بود + تصاویر

مجموعه : تاریخ و تمدن
دختر خوشگل قجری که شاه پهلوی عاشقش بود + تصاویر

دختر خوشگل قجری که شاه پهلوی عاشقش بود

محمد رضا شاه پهلوی آخرین پادشاه ایران یکی از هوسران ترین مردان ایران در زمان حکومت پهلوی به شمار می رفت و در طول دوره زندگی اش با دختران و زنان بسیار زیادی رابطه داشت.

 

«ایراندخت» (1916-1984) ، دختر همسر اول احمد شاه زنی بسیار زیبا و مورد توجه بود.مادرش بدرالملوک والا از زنان مقتدر و بسیار زیبا بود .یکی از کسانی که تمایل به ازدواج با ایراندخت داشت محمد رضا پهلوی بود.

دختر خوشگل قجری که شاه پهلوی عاشقش بود + تصاویر

محمدرضا پهلوی هم زمانی که در سوئیس بود ایراندخت را می بیند و سخت دلباخته او می شود. زمانی که به ایران بر میگردد با پدر خود رضاشاه، ازدواج با ایراندخت را مطرح می کند اما با او مخالفت می شود.

 دختر خوشگل قجری که شاه پهلوی عاشقش بود + تصاویر

 احمدشاه در سن 17 سالگی (یک سال پیش از تاج‌گذاری) با «بدرالملوک والا» دختر ظهیرالسلطان والا (نوادهٔ عباس‌میرزا)، پیمان زناشویی بست. این ازدواج توسط مادر احمدشاه ترتیب داده شده بود. عروس در آن هنگام 12 ساله بود و در تنها مدرسهٔ دخترانهٔ تهران درس می‌خواند. مراسم عقد با تشریفات مفصلی انجام شد و حاصل این ازدواج دختر بزرگ احمدشاه، ایراندخت بود.

 

گفته می‌شود بدرالملوک بسیار زیبا بود و احمدشاه به او علاقهٔ بسیار داشت. اغلب او را به تالار آیینه کاخ گلستان می‌برد و به انعکاس عکس او در آینه‌ها می‌نگریست و می‌گفت:«در این‌جا من فقط یک بدری ندارم، بلکه هزاران بدری دارم».

 

تهیه و تنظیم: www.samatak.com

 

مطالب مرتبط:

 

عکس های لو رفته از خوشگذرانی محمدرضا پهلوی با خانواده

 

شادی پهلوی دختر نامشروع محمدرضا شاه و گوگوش

 

محمد رضا پهلوی در روزهای پایان حکومت (تصاویر)

 

عکس های گلچین شده از آلبوم خانواده پهلوی

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آشنایی با خاصیت های درخت کنار و میوه اش آموزش غذای خوشمزه  خاگینه کدو سبز طرز تهیه نان کره ای نمکی ویژه کریسمس چگونه در خانه کیک بستنی درست کنیم؟ آموزش درست کردن سوپ چربی سوز روش های اصولی پخت گوشت به شکل های مختلف طرز تهیه دمنوش به تقویت کننده اعصاب و روان پیتزاهای خوشمزه ای که در دنیا سرو می شوند ماده های غذایی نشاط آور طرز تهیه فرنی سیب و گردو خانگی طرز تهیه پیتزا مخصوص با طعم و مزه رستورانی