سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا
عکس خوشگل ترین دختر ناصرالدین شاه قاجار

عکس خوشگل ترین دختر ناصرالدین شاه قاجار   عکس زیباترین دختر ناصرالدین شاه را در پورتال سماتک مشاهده می فرمایید. ناصرالدین شاه چند دختر داشت که یکی از آنها خیلی زیبا و جذاب بود.این دختر زیبابی ناصرالدین شاه خواستگارهای زیادی داشت .   تصویر زیر اخترالدوله (زیباترین دختر ناصرالدین شاه) و شوهرش ملیجک (عزیزالسلطان) داماد […]

قدیمی ترین تمبرهای پستی گران قیمت در جهان

مجموعه : تاریخ و تمدن
قدیمی ترین تمبرهای پستی گران قیمت در جهان

از سال های دور تا کنون برای ارسال پاکت نامه باید هزینه ای را به پست پرداخت کنید که این مبلغ در غالب تمبر پستی پرداخت می شود. در این مطلب شما با قدیمی ترین تمبرهای پستی گران قیمت در جهان آشنا خواهید شد.

 

 تَمبر یا تمبر پستی مدرکی چاپی است که نشان‌دهندهٔ پیش پرداخت مبلغی برای خدمات پستی است. تمبر پستی از 300 سال قبل توسط عموم مردم مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۶۳۵ میلادی یکی از کارمندان پست فرانسه به نام (مسیو ولایه) پاکتی با علامت ویژه ابداع کرد و به جریان انداخت.

 

پس از وی یک نفر سویسی به نام (جیمس چالمره) تمبرهایی در چاپخانه خود چاپ کرد و آنها را در سال ۱۸۳۴ به دولت بریتانیا عرضه نمود. در سال ۱۸۷۳ میلادی، رونالد هیل، کارمند ارشد اداره پست بریتانیا اهمیت کار را در مجلس عوام به تایید رساند.

 

دولت بریتانیا در ماه مه سال ۱۸۴۰ نخستین تمبر دنیا را به ارزش یک و نیم پنی با تصویر ملکه انگلیس (معروف به پنی سیاه) چاپ و منتشر کرد، به این ترتیب رونالد هیل پدر و ابداع کننده تمبر پستی در جهان است. اولین تمبر ایران در طبرستان رونمایی شد.

 

تمبر «اینورتد جنی» (Inverted Jenny)

قدیمی ترین تمبرهای پستی گران قیمت در جهان

در سال 1918 تمبر 25 سنتی «اینورتد جنی» با خطا طراحی شد تصویر روی این تمبر کاملا وارنونه است به خاطر همین عنوان «اینورتد» یعنی واژگون را به آن داده اند. تنها کلید نمونه از این تمبر چاپ شد و در حال حاضر ارزش آن به 3 میلیون دلار می رسد. 

 

تمبر «فرانکلین زی گریل»‌ (Tranklin Z – Grill)

قدیمی ترین تمبرهای پستی گران قیمت در جهان

این تمبر آمریکایی در سال 1868 طراحی شد. تصویر «بنجامین فرانکلین» روی این تمبر یک سنتی نقش بسته است . ارزش این تمبر حدود 8 . 8 میلیون دلار تخمین زده می شود.  

 

تمبر پستی موریس

قدیمی ترین تمبرهای پستی گران قیمت در جهان

این تمبر حدود یکصد سال قبل در جزیره مورس به تعداد 240 عدد چاپ شد. «جوزف بارنارد»‌ با  اقتباس از تمبرهای انگلیسی این تمبر را طراحی کرده است . قیمت آن در حال حاضر حدود 68 . 1 میلیون دلار است. 

 

تمبر «پنی بلک» (Penny Black)

قدیمی ترین تمبرهای پستی گران قیمت در جهان

رولاند هیل در سال 1840 این تمبر را برای سیستم پستی انگلستان طراحی کرد. تصویر ملکه ویکتوریا روی این تمبر نقش بسته است. قیمت «بلک پنی» حدود 5 میلیونی دلار تخمین زده می شود.  

 

تمبر (The Treskilling yellow)

قدیمی ترین تمبرهای پستی گران قیمت در جهان

این تمبر سوئدی گرانترین تمبر جهان است که در سال 1855 چاپ شد . یکی از معدود تمبرهای باقی مانده (Treskilling yellow) در سال 1996 بیش از 3 میلیون دلار فروخته شد . در سال 2010 قیمت این تمبر بیش از 10 میلیون دلار تخمین زده شد. 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش غذایی خوشمزه به نام مرغ خامه ای ایتالیایی طرز پخت و روش تهیه کیک راه‌ راه طرز درست کردن کباب گوشت خانگی روی منقل آناناس معجزه ای برای کاهش وزن و لاغری سریع آموزش درست کردن قرمه سبزی بازاری طرز تهیه پیتزا مینی گل کلم فست فود رژیمی دستور پخت غذای مخصوص ایرانی ها در شب چهارشنبه سوری طرز تهیه دلمه برگ مو برای 4 نفر در منزل طرز تهیه ته چین شیرازی با چاشنی مخصوص خواص طبیعی تخم شربتی (دانه چیا) آموزش درست کردن کمپوت سیب طرز تهیه بیسکویت بادام زمینی برای دانش آموزان