سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

مدرسه ای که به گالری هنری تبدیل شد

مجموعه : فرهنگی و هنری
مدرسه ای که به گالری هنری تبدیل شد

یک پیرمرد 90 ساله بازنشسته از آموزش و پرورش در سه ماه تعطیلی تابستان یک مدرسه را به گالری هنری واقعی تبدیل کرد.

 

این پیرمرد 90 ساله تمام طول تابستان را مشغول نقاشی بر روی دیوارهای مدرسه ای بود که در آنجا به عنوان سرایدار مشغول به کار است. او یک تنه فضای کسل کننده این مدرسه را به فضایی رویایی تبدیل کرد.

مدرسه ای که به گالری هنری تبدیل شد

کریموف می گوید:  سه ماه یکسره مشغول به کار بودم و تمام زندگی ام شده بود طراحی و نقاشی. می خواستم این کار تا شروع سال تحصیلی جدید تمام شود.

 

بچه های سال بالایی با دیدن این تغییر بزرگ یکه خوردند و برای ورودی های جدید هم دیدن این گالری مثل یک تور هنری بود!

مدرسه ای که به گالری هنری تبدیل شد

والری از 16 سالگی طراحی را شروع کرد و در اولین اثرش دو صحنه از پایان جنگ اتحاد جماهیر شوروی را بر روی دیوارهای دو اتاق خواب یک آپارتمان به تصویر کشید.

 

اما وقتی مدرسه را به پایان رساند تصمیم گرفت به جای هنر، به دنبال پرواز و خلبانی برود. با این حال زندگی سرنوشت دیگری را برای وی رقم زده بود.

مدرسه ای که به گالری هنری تبدیل شد

او دچار حادثه ای شد و برای همیشه اجازه پرواز را از دست داد که باعث شد دوباره به مدرسه هنر برگردد. نکته جالب درباره آثارش فی البداعه بودن آنان است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش تصویری و مرحله به مرحله تزیین کیک با خمیر فوندانت انار، میوه ای شگفت انگیز برای ترمیم عضلات بدن انسان طرز تهیه دسر گلابی کاراملی با بستنی آموزش درست کردن ساندویچ کالباس ژامبون آموزش درست کردن اسموتی انبه مناسب برای لاغری آموزش ساده درست کردن ترشی پیاز سفید در منزل روش های اصولی جدا کردن ژله از ظرف یا قالب طرز تهیه 4 نوع چلو خورشت نذری برای 1000 نفر به بالا آموزش درست کردن کباب ران مرغ بدون استخوان طرز تهیه آبگوشت لری با کشک و بادمجان آموزش نان شکلاتی با عطر و بوی عالی ترفندهای خوشمزه تر شدن کیک و شیرینی خانگی