الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

مواردی که باعث می شود از عمر فرش کم کند

مجموعه : فرش و گلیم
مواردی که باعث می شود از عمر فرش کم کند

فرش یکی از اصلی ترین وسایل خانواده های ایرانی است و هم چنین یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین است.حال اگر ما یک سری موارد را رعایت نکنیم باعث میشود فرش مان زودتر خراب بشود. سماتک برای ما راهکارهایی نشان داده است که می توانیم از فرش هایمان به خوبی مراقبت کنیم.

 

زمانی که روی فرش لک شد با خشونت روی آن نکشید زیرا باعث باز شدن گره های فرش می شود.

 

زمانی که روی فرش لک شده است می‌خواهید با خشونت تمام روی آن بکشید، اما باید بگویم این کار کمکی به شما نخواهد کرد و در حقیقت تنها به فرشتان آسیب می‌رساند. فرش از پارچه‌هایی ساخته شده است که به هم تاب‌خورده‌اند تا مقاومت آن زیاد شود. سپس این تاب‌ها با حرارت در هم قفل  شده‌اند. با محکم کشیدن روی فرش شما باعث می‌شوید این قفل‌ها بازشده و پارچه‌هایی که در هم تابیده شده‌اند جدا گردند. این کار باعث می‌شود در ظاهر فرش شما تکه‌ای کرک مانند ایجاد شود.

 

از پاک‌کننده‌هایی که برای فرش نیستند استفاده نکنید

مواردی که باعث می شود از عمر فرش کم کند

اگر از مایع ظرفشویی برای تمیز کردن لکه های فرش استفاده کردید آن را کاملا رقیق کنید.

 

تنها پاک‌کننده‌هایی را استفاده کنید که مخصوص فرش طراحی شده‌اند. اما استثنا می‌توانید گاهی از مایع ظرفشویی نیز استفاده کرده تا لکه‌ای را از روی فرش پاک‌کنید. اما باید مایع شما کاملاً رقیق باشد.

 

روی فرش کفش نپوشید

مواردی که باعث می شود از عمر فرش کم کند

ساده‌ترین و موثرترین راه‌ های مراقبت از فرش راه نرفتن با کفش روی فرش است.

 

همان جلوی در کفش‌هایتان را دربیاورید – این از ساده‌ترین و موثرترین راه‌هایی است که می‌توانید از فرشتان مراقبت کنید. با این کار نه تنها آلودگی و خاک روی فرش شما نمی‌آید بلکه مانع رسیدن باقی‌مانده‌ی مواد شیمیایی روی فرش خود می‌شوید.

 

مبلمان را روی آن نکشید

مواردی که باعث می شود از عمر فرش کم کند

کشیدن مبلمان و میزها روی فرش، یکی راه های آسیب رساندن به فرش و موج‌دار شدن آن می‌باشد.

 

کشیدن مبلمان و میزها روی فرش ساده‌ترین راه برای جابجایی وسایل سنگین از یک نقطه‌ی خانه به نقطه‌ی دیگر است. اما این کار از آسان‌ترین راه‌های آسیب به فرش و موج‌دار شدن آن نیز می‌باشد. همیشه برای جابجایی وسایل از روی فرش آن‌ها را بلند کنید. اگر وسیله‌ای خیلی سنگین دارید می‌توانید برای جابجایی آن روی فرش از تخته سه لا کمک بگیرید.

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری