سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

کیک جنجالی به مناسبت 200 سالگی کاخ سفید

کیک جنجالی به مناسبت 200 سالگی کاخ سفید

کیک جنجالی به مناسبت 200 سالگی کاخ سفید، کاخ سفید در سال ۱۸۱۴ (در طول جنگ ۱۸۱۲) توسط ارتش بریتانیا صدمه فراوان دید و محتویات آن به تاراج رفت.

کیکی که برای بزرگداشت دویستمین سالگرد آتش زدن کاخ سفید و کنگره توسط نیروهای اشغالگر بریتانیای کبیر در تاریخ 24 اوت 1814 میلادی تهیه شده بود و نمایی از کاخ سفید در حال سوختن بر روی آن نقش بسته بود جنجال به پا کرد. سفارت انگلیس در واشنگتن، در پی انتشار تصویری از این کیک در توئیتر که خشم کاربران آمریکایی را در پی داشت، از دولت و مردم ایالات متحده عذرخواهی کرد.

 

 
آن سال تنها زمانی بود که پایتخت آمریکا مورد حمله قرار گرفت و کاخ سفید و چند ساختمان دیگر در دوران جیمز مادیسون،‌ چهارمین رئیس‌جمهوری آمریکا سوخت و صدمه دید. نیروهای اشغالگر 26 ساعت پایتخت آمریکا را تصرف کردند و پس از آن به خاطر رعد و برق و طوفان به کشتی‌های خود بازگشتند.

کاخ سفید در سال ۱۸۱۴ (در طول جنگ ۱۸۱۲) توسط ارتش بریتانیا صدمه فراوان دید و محتویات آن به تاراج رفت ولی مدت زمان کمی بعد از ویرانی اقدام به بازسازی آن شد و در اکتبر سال ۱۸۱۷ جیمز مونرو، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا در کاخ سفید که فقط قسمتی از آن بازسازی شده بود، سکنی گزید. کاخ سفید در طول سالیان متمادی چندین بار بازسازی و گسترش یافته‌ است.

 

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

دانستنی هایی درباره سس خردل آموزش غذایی دریایی و خوشمزه (میگو پلو و سبزیجات) آموزش درست کردن سوپ سبزیجات مخصوص سرماخوردگی روش درست کردن گرانول کره بادام زمینی و شکلات آموزش درست کردن سالاد سیب زمینی در منزل آموزش درست کردن عدس پلو نذری ویژه مجالس آموزش درست کردن پادرازی طرز تهیه چای ماسالا نوشیدنی خوش طعم و مقوی آموزش درست کردن شیرینی رزت آموزش تهیه ته چین کباب کوبیده با مواد مورد نیاز روش های اصولی پخت گوشت به شکل های مختلف خواص دارویی و فواید سویا