سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

فستیوال پخت غذا روی آسفالت خیابان

فستیوال پخت غذا روی آسفالت خیابان

 

پاراگوئه یکی از گرمترین کشورهای جهان است و شهر «آسونسیون»، پایتخت این کشور نیز در زمره گرمترین نقاط روی زمین است. شاید بگوئید که دمای هوا در این کشور پیش از این هم بالا بوده اما وقتی 80 درصد از جنگل‌های بومی طی 50 سال گذشته نابود شده‌اند، این فقدان تاثیر خود را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم روی دمای زمین می‌گذارد.

 

 

صندوق جهانی طبیعت در پاراگوئه با هدف افزایش آگاهی عمومی نسبت به مشکل «گرمای جهانی»، یک نمایشگاه طبخ غذای خیابانی راه انداخته که غذاهای موجود در فهرست غذای آن با حرارت آسفالت کف خیابان طبخ می‌شوند.

 

بله درست شنیدید. گروهی از آشپزهای WWF در پاراگوئه غذا را با حرارت کف خیابان طبخ کرده و به مردم عرضه می‌کنند. این یک رویداد بسیار جالب است زیرا برای پختن غذا به هیچ اجاق گازی نیاز نیست. اما سوال اصلی اینجاست که چرا این رویداد برگزار شده است.

 

به گزارش«بیزاپیک»، پاراگوئه یکی از گرمترین کشورهای جهان است و شهر «آسونسیون»، پایتخت این کشور نیز در زمره گرمترین نقاط روی زمین است. شاید بگوئید که دمای هوا در این کشور پیش از این هم بالا بوده اما وقتی 80 درصد از جنگل‌های بومی طی 50 سال گذشته نابود شده‌اند، این فقدان تاثیر خود را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم روی دمای زمین می‌گذارد.

 

گرمای جهانی زمین یک مشکل جدی است که برای افزایش آگاهی عمومی نسبت به این معضل، سازمان‌ها باید در اطلاع‌رسانی به مردم در مورد این مشکل خلاق‌تر باشند و اکنون صندوق جهانی طبیعت پاراگوئه به بهترین شکل این کار را انجام داده و این ضرب‌المثل را تداعی می‌کند که «دو صد گفته چو نیم کردار نیست.»

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش درست کردن عصاره گوشت خالص طرز تهیه دمنوش گیاهی موثر در کاهش فشار خون طرز تهیه چیپس هویج فست فود مقوی و سالم طرز تهیه خورشت آلو اسفناج در منزل آموزش درست کردن سوپ گوجه کاری طرز تهیه انواع نان های پرطرفدار ایرانی مصرف برنج های قهوه ای رنگ مفید است یا مضر؟ آموزش درست کردن دسر یخی استوایی خواص بی نهایت میوه بلوط طرز تهیه کیک گردویی به شکل رولت آموزش طبخ خورشت فسنجان با قارچ آموزش درست کردن ترشی تمر هندی با بادمجان