سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

حکم حبس 40 ساله به خاطر توهین به سگ پادشاه

حکم حبس 40 ساله به خاطر توهین به سگ پادشاه

حکم حبس 40 ساله به خاطر توهین به سگ پادشاه

 بسیاری از پادشاهان و افراد بزرگ در جهان روی حیوانات خانگی شان بسیار تعصب دارند و یک جوان تایلندی به دلیل فحش دادن به سگ پادشاه به 40 سال حبس محکوم شد.

 

دادگاه نظامی تایلند روز سه شنبه یک کاربر اینترنتی را به اتهام عدم رعایت حریم پادشاهی تایلند و دشنام به سگ او در فضای مجازی محکوم و روانه زندان کرد.پیش بینی می شود که این مرد با این اتهامات به 37سال زندان محکوم شود.

 

‘تاناکورن سیریپایبون’ که یک کارگر 27 ساله صنعت خودروسازی تایلند است ، در واقع به دلیل اظهارنظری که در شبکه اجتماعی فیسبوک کرده و از آن توهین به سگ مورد علاقه پادشاه برداشت شده است ، از روز سه شنبه گذشته تحت تعقیب قرار گرفت و در ‘ساموت پرکان’ در نزدیکی بانکوک بازداشت شد.

 

‘پاوینی چامسری’ وکیل این کارگر، اتهامات او را توهین به مقام سلطنت از طریق تایید یک عکس دستکاری شده پادشاه، توهین به ‘تونگدائنگ’ سگ مورد علاقه او،نقض قانون اطلاع رسانی کشور و نیز نشر یک انفوگرافی مربوط به ماجرای یک پرونده اختلاس دولت نظامی درفیسبوک اعلام کرد و پیش بینی کرد که او با این اتهامات تا 37 سال زندانی شود.

 

براساس قوانین تایلند، هرکس به ‘بهومیبول آدولیادج’ پادشاه 88 ساله و بستری دربیمارستان که نقش نیمه خدایی دارد، ملکه، ولیعهد یا نایب السلطنه کشور توهین کند، 15 سال زندانی می شود.

 

براساس این گزارش، توهین به تونگدائنگ، سگ شاه نیز به سبب قدرت نمادین اش جرم محسوب می شود، زیرا این پادشاه پیشتر از این سگ برای رساندن توصیه هایش به ملت استفاده می کرد و حتی خود پادشاه کتابی نیز در سال 2002 برای سگ سلطنتی نوشت و حتی فیلمی نیز از او وارد بازار سینمای کشور شد.

 

مطالب مرتبط:

 

حبس 5 روزه یک دانش آموز چینی در بازداشتگاه بدون آب و غذا

 

300 سال زندان برای پلیس متجاوز جنسی به دختران

 

دادگاه این مرد را از داشتن رابطه جنسی با زنان محروم کرد

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

خواص و فایده های گردو خواص درمانی زغال اخته از دیدگاه طب سنتی آموزش درست کردن ترشی تمر هندی با بادمجان طرز تهیه خورش سنتی آلو گشنیز ترفندهای رستورانی برای خوشمزه و نرم تر شدن جوجه کباب طرز تهیه ماکارونی با پنیر چدار و سس گوجه فرنگی طرز تهیه اسپرینگ رول حلوا لیمو ترش به بهتر خوابیدن شما کمک میکند آموزش درست کردن سس سالسا فواید و منابع منیزیم برای بدن بهترین دسر برای فصل گرم تابستان آموزش ساده درست کردن رولت نسکافه ای