الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

حکم حبس 40 ساله به خاطر توهین به سگ پادشاه

حکم حبس 40 ساله به خاطر توهین به سگ پادشاه

حکم حبس 40 ساله به خاطر توهین به سگ پادشاه

 بسیاری از پادشاهان و افراد بزرگ در جهان روی حیوانات خانگی شان بسیار تعصب دارند و یک جوان تایلندی به دلیل فحش دادن به سگ پادشاه به 40 سال حبس محکوم شد.

 

دادگاه نظامی تایلند روز سه شنبه یک کاربر اینترنتی را به اتهام عدم رعایت حریم پادشاهی تایلند و دشنام به سگ او در فضای مجازی محکوم و روانه زندان کرد.پیش بینی می شود که این مرد با این اتهامات به 37سال زندان محکوم شود.

 

‘تاناکورن سیریپایبون’ که یک کارگر 27 ساله صنعت خودروسازی تایلند است ، در واقع به دلیل اظهارنظری که در شبکه اجتماعی فیسبوک کرده و از آن توهین به سگ مورد علاقه پادشاه برداشت شده است ، از روز سه شنبه گذشته تحت تعقیب قرار گرفت و در ‘ساموت پرکان’ در نزدیکی بانکوک بازداشت شد.

 

‘پاوینی چامسری’ وکیل این کارگر، اتهامات او را توهین به مقام سلطنت از طریق تایید یک عکس دستکاری شده پادشاه، توهین به ‘تونگدائنگ’ سگ مورد علاقه او،نقض قانون اطلاع رسانی کشور و نیز نشر یک انفوگرافی مربوط به ماجرای یک پرونده اختلاس دولت نظامی درفیسبوک اعلام کرد و پیش بینی کرد که او با این اتهامات تا 37 سال زندانی شود.

 

براساس قوانین تایلند، هرکس به ‘بهومیبول آدولیادج’ پادشاه 88 ساله و بستری دربیمارستان که نقش نیمه خدایی دارد، ملکه، ولیعهد یا نایب السلطنه کشور توهین کند، 15 سال زندانی می شود.

 

براساس این گزارش، توهین به تونگدائنگ، سگ شاه نیز به سبب قدرت نمادین اش جرم محسوب می شود، زیرا این پادشاه پیشتر از این سگ برای رساندن توصیه هایش به ملت استفاده می کرد و حتی خود پادشاه کتابی نیز در سال 2002 برای سگ سلطنتی نوشت و حتی فیلمی نیز از او وارد بازار سینمای کشور شد.

 

مطالب مرتبط:

 

حبس 5 روزه یک دانش آموز چینی در بازداشتگاه بدون آب و غذا

 

300 سال زندان برای پلیس متجاوز جنسی به دختران

 

دادگاه این مرد را از داشتن رابطه جنسی با زنان محروم کرد

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری