الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

نذر جالب یک خانم ایرانی در شیراز + عکس

نذر جالب یک خانم ایرانی در شیراز + عکس

یک زن ایرانی اهل شیراز نذر جالب خود را در روز تاسوعا و عاشورای حسینی ادا کرد. این خانم نذر داشت که در این دو روز زباله هایی را که مردم عزادار در خیابان های شهر شیراز ریخته اند تا حد توان جمع آوری کند و در سطل آشغال بیندازد.

 

این بانوی شیرازی که تمایلی به اعلام شدن نامش نداشت هدف از این اقدام خود را تلاش برای ایجاد یک فرهنگ عمومی برای پاکیزه نگاه داشتن شهر درجریان توزیع نذورات روز عاشورا عنوان کرد.

نذر جالب یک خانم ایرانی در شیراز + عکس

استفاده از ظروف یک بار مصرف در ماه محرم و صفر با توزیع غذاهای نذری افزایش می یابد که معمولا پرتاب این ظرفغ به روی زمین علاوه بر نازیبا کردن چهره شهر، مشکلات محیط زیستی زیادی به همراه دارد. به گزارش سماتک یک بانوی شیرازی در اقدامی جالب و تامل برانگیز نذر خود را که کمک کردن به پاکبانان شهرداری در نظافت معابرعمومی شیراز بود در ظهر عاشورا ادا کرد.

 

وی سنت پخت و تقسیم و توزیع نذورات بین عزاداران اهل بیت (ع) را یکی از سنت‌های برجسته و قابل تقدیر دین اسلام و مذهب تشیع عنوان کرد و افزود: اگر قراراست شهر شیراز به عنوان یک شهر فرهنگی و مردم آن به عنوان مردمی فرهنگ دوست الگوی دیگر شهرهای کشور باشد باید تلاش کنیم تا توصیه دین اسلام به حفظ نظافت و پاکیزگی نیز در این شهر به عنوان یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

 

این بانوی شیرازی ابراز امیدواری کرد تا با نهادینه شدن این فرهنگ بین مردم و هییات مذهبی استان در جریان مراسم‌های مذهبی درسال‌های آتی دیگر شاهد بوجودآمدن صحنه‌هایی انتقاد برانگیز در محل توزیع نذورات و همچنین رنج و سختی پاکبانان زحمتکش شهرداری نباشیم.

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری