سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

مهد کودک توله پانداها در چین

مهد کودک توله پانداها در چین

مهد کودک توله پانداها در چین کار خود را با تعداد اندکی بچه پاندا آغاز کرد. هم اکنون تنها هزار و هشتصد پاندای وحشی در طبیعت زندگی می‌کنند که رقم بسیار ناچیزی است  و به خوبی بیانگر خطراتی است که این جانور و ادامه‌ی بقای آن روی این کره را در معرض تهدید قرار داده است.

 

پانداها زیبا و دوست داشتنی هستند. موجودات با نمکی که روزگاری نه چندان دور در معرض خطر انقراض قرار داشتند. از این رو تلاش‌های بسیاری برای ازدیاد نسل آنها صورت گرفت. مرکز چنگ دو در چین یکی از پایگاه‌های تحقیقاتی در این زمینه است که اکنون بیشتر به مهد کودک توله پانداها شباهت پیدا کرده است.

 

مرکز و پایگاه تحقیقاتی چنگ دو (Chengdu) در همین راستا ایجاد شده و هدف آن کمک به تولید مثل بیشتر این حیوان، نگهداری از توله پانداهای تازه متولد شده و تحقیق و بررسی پیرامون تولید نسل مقاوم‌تر این حیوان است. نسلی که قادر به انطباق پذیری بیشتری با تغییر شرایط محیط زندگی خود بوده و مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

 

هم اکنون تنها هزار و هشتصد پاندای وحشی در طبیعت زندگی می‌کنند که رقم بسیار ناچیزی است  و به خوبی بیانگر خطراتی است که این جانور و ادامه‌ی بقای آن روی این کره را در معرض تهدید قرار داده است.

 

هر توله پاندا در جای خود قابل توجه و مهم تلقی می‌شود؛ نه فقط برای آن شیطنت و بازیگوشی ذاتی و جذابیت قیافه و رفتار، بلکه بیشتر به دلیل زحماتی که  هر تولد تازه می‌طلبد. هر پاندای ماده هر دو سال یک بار بچه دار شده و تنها یک توله به دنیا می‌آورد.

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش پودینگ میوه آموزش درست کردن اسنک رژیمی کالباس آموزش طبخ حلیم گوشت فوت و فن های پختن بلال روی آتش طرز تهیه صبحانه شیک و خوشمزه با تخم مرغ طرز تهیه چیپس هویج فست فود مقوی و سالم طرز تهیه چای زعفران به طرق مختلف آموزش درست کردن بیسکویت قلب برای روز سپندارمذگان آموزش درست کردن فیله سوخاری تیلاپیلا آموزش درست کردن قیمه برای افراد تحت رژیم تغذیه آموزش درست کردن چیز کیک آلبالویی آموزش درست کردن پوره سیب زمینی با سبزی و تخم مرغ