الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

تابلوی عکس سیب زمینی ارگانیک سه میلیارد تومان فروخته شد

تابلوی عکس سیب زمینی ارگانیک سه میلیارد تومان فروخته شد

عکس هنری یک سیب زمینی ارگانیک به مبلغ سه میلیارد تومان (یک میلیون دلار) فروخته شد. به گزارش سماتک این عکس بسیار زیبا با ظاهر ساده ای که دارد اما بسیار متفاوت است و به همین دلیل عده زیادی از افراد پولدار جهان برای متفاوت شدن فضای خانه شان حاضر به خرید چنین عکسهایی با مبالغ کلان می شوند.

 

گالری های عکاسی از عکاسان معروف گاهی صحنه به نمایش گذاردن عکسهای جالب و پرمفهومیست که نمیتوان روی انها قیمت گذاشت . این عکسها به گزارش سماتک ممکن است میلیونها دلار خریداری شوند تا زینت بخش خانه ها گردند.

 

و یا ممکن است نشریه و مجله ای خاص امتیاز استفاده ازین عکس را در رسانه ی خود با قیمت گزافی بخرد .به گزارش سماتک یکی از سه نسخۀ موجود از عکس یک سیب‌‎زمینی ارگانیک که 1 میلیون یورو فروخته شده است.یک تاجر اروپایی عکس یک سیب‌زمینی را به قیمت یک میلیون یورو از یک عکاس مطرح خریداری کرده است.

 

کوین اباش، عکاس 46 سالۀ ایرلندی که تصویر این سیب‌زمینی ارگانیک را در زمینه‌ای سیاه در سال 2010 ثبت کرده بود، فروش آن را به قیمت 1 میلیون یورو تایید کرده است.

 

نام تاجر اروپایی‌ای که این تابلوی عکس را خریده، فاش نشده است.عکس این سیب‌زمینی در یک مجموعه از عکس‌های اباش در کنار تصاویری از استیون اسپیلبرگ، کارگردان مطرح هالیوودی، مایکل پیلین، هنرپیشۀ بریتانیایی، شریل سندبرگ، مدیر ارشد عملیات شبکۀ اجتماعی فیسبوک و ملاله یوسف زی، فعال حقوق بشر پاکستانی قرار گرفته بود.

 

فروشنده این تابلو میگوید اولین شات را که زدیم خریدار این تابلو گفت : من واقعا از آن خوشم می آید . بعد از نوشیدن دو پیک دیگر وی گفت : من واقعا آن را میخواهم ! به گزارش سماتک اباش به ثبت پرتره‌هایی خاص از چهره‌های معروف دنیا شهره است و عکس‌های پرتره‌اش معمولاً دست‌کم حدود 260 هزار یورو قیمت گذاری می‌شوند.

 

به گزارش سماتک و به گفتۀ این عکاس، سه نسخۀ چاپ شده از این سیب‌زمینی وجود دارد. یکی از آن‌ها در مجموعۀ شخصی وی نگهداری می‌شود، دیگری به موزۀ هنرِ صربستان اهدا شده و سومی را تاجر مذکور خریده است.

 

اباش در گفت‌وگو با نشریۀ ساندی تایمز گفت: «این اولین باری نیست که کسی به محض نمایش آثارم آن‌ها را خریداری می‌کند.»وی افزود: «قیمت را دو هفته بعد (از نمایشگاه) تعیین کردیم. این گران‌ترین عکسی است که تا کنون فروخته‌ام.»

 

مطالب مرتبط:

 

تابلوی عکس لیلی و مجنون در موزه لوور پاریس

 

عکس های خنده دار و هنری اعتیاد به موبایل

 

دختر 23 ساله ای که فقط سیب زمینی می خورد

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری