سفر
قصر شیرین
الفبا

نیم نگاهی به گذشته

پیرمرد 90 ساله ای که 107 دختر باکره را صیغه کرد + تصاویر شرح زندگی و آلبوم عکس های زیباترین خلبان زن جهان ترن هوایی در این رستوران غذا را سر میز مشتری می برد + تصاویر سنت های جالب و رسم و رسوم عجیب و غریب مردم جهان متن کوتاه خنده دار برای درج در کانال تلگرام موتور دیزل 14 سیلندر مخصوص کشتی های بزرگ جهان دختر یک ساله بدون دست که با پاهایش غذا می خورد + تصاویر کوچک ترین شهر جهان که فقط یک شهروند زن دارد + تصاویر درخت جالب و عجیبی که در تنه اش خون جاری است + تصاویر نوزادی که بزرگترین زبان دنیا را دارد + تصاویر نوزادی که به جای خون در رگ هایش آب جریان دارد + تصاویر این زن پس از زایمان هر روز قدش کوتاه تر می شود + تصاویر تغییر چهره باورنکردنی زن زیبا پس از دست زدن به درخت + تصاویر مردی که 50 سال دست راست خود را بالا نگه داشته است + تصاویر جالب ترین حکم قصاص جهان صادر شد خلاقیت جالب دو کارگر برای پاک کردن شیشه های برج مسکونی پولشویی چیست و سازمان پولشویی کجاست؟ مراسم بوسیدن آلت تناسلی شیطان پرستان + تصاویر این زن 3 سال متوالی درد حاملگی را تحمل کرد + تصاویر نه کور میکند،نه شفا میدهد (ضرب المثل)
سماتک
الفبا

ایمن سازی پل گلدن گیت سانفرانسیسکو

ایمن سازی پل گلدن گیت سانفرانسیسکو

 

در پل گلدن گیت بیش از هر پل دیگری در جهان خودکشی صورت می‌گیرد و این پل مدت‌هاست که به محلی برای سوگواری کسانی بدل شده که عزیزان خود را در پی خودکشی از دست داده‌اند.

 

گلدن گیت در شهر سانفرانسیسکوی آمریکا، تنها پلی است که بیشترین گردشگرها را از سراسر جهان به سوی خود می‌کشاند. شمار خودکشی از روی این پل اما بیش از هر پل دیگری است و مقامات آمریکا را به چاره‌جویی واداشته است.

 

پل معلق گلدن گیت در شهر سانفرانسیسکوی آمریکا که زمانی بلندترین پل معلق جهان بود، هنوز هم با عظمتی خیره‌کننده خودنمایی می‌کند. این پل با رنگ نارنجی متمایل به قرمز خود در دهانه خلیج سانفرانسیسکو قرار دارد و سانفرانسیسکو را از بخش شمالی‌به مارین کاونتی متصل می‌کند.

 

پل معلق گلدن گیت که از نظر زیبایی ‌و معماری در نوع خود منحصر به ‌فرد است، بیشترین گردشگرها را از سراسر جهان به سوی خود می‌کشاند. این پل اما رکورد دیگری نیز دارد.

 

در پل گلدن گیت بیش از هر پل دیگری در جهان خودکشی صورت می‌گیرد و این پل مدت‌هاست که به محلی برای سوگواری کسانی بدل شده که عزیزان خود را در پی خودکشی از دست داده‌اند.

 

خودکشی با پرتاب از روی پل

از روی این پل به طور معمول هر دوهفته یک بار یک نفر خود را به اعماق آب‌های سرد و خروشان پرتاب می‌کند و به آغوش مرگ می‌رود.

 

برای جلوگیری از خودکشی افراد مسئولان گلدن گیت به محض دیدن افرادی که قصد خودکشی دارند در محل حضور یافته، با آنها صحبت کرده و سعی می‌کنند آنها را از این اقدام بازدارند.

 

دنیس مالیگان، یکی از مسئولان پل می‌گوید: «در ۷۰ درصد موردها موفق می‌شویم آنها را از تصمیم‌شان بازداریم، اما در سال گذشته در مجموع ۴۶ نفر خود را از پل پرتاب کردند و درگذشتند.»

 

بر اساس آمار موجود، از زمان ساخت این پل در سال ۱۹۳۷ تاکنون بیش از ۱۵۰۰ نفر خود را با پرتاب از پل به آب‌های خروشان و سرد سپرده و جان سپرده‌اند. مانع حفاظی پل با یک ارتفاع ۱۲۰سانتیمتر نمی‌تواند سدی برای خودکشی‌کنندگان باشند.

 

شمار کسانی که با پرتاب خود به درون آب‌های خروشان زنده از آب بیرون می‌آیند بسیار معدود است. در آمریکا اگر آبشار نیاگارا مکانی برای گذراندن ماه عسل زوج‌هاست، پل گلدن‌گیت به مکانی برای تجمع سوگواران بدل گشته است.

 

فکر کشیدن تور در زیر پل

در دهه ۱۹۵۰ این فکر در آمریکا مطرح شد که برای جلوگیری از خودکشی توری در زیر پل کشیده شود. اما دودیدگاه با این طرح به مخالفت پرداختند. اولین دیدگاه به آسیبی می‌پرداخت که باکشیدن تور به زیبایی پل وارد می‌آمد و مخالفت دیدگاه دوم به خاطر هزینه بالای این اقدام بود.

 

اکنون دولت آمریکا موافقت خود را با پرداخت بخشی از هزینه این اقدام اعلام کرده و قرار است ۶۵ میلیون دلار برای این امر اختصاص یابد. مدیریت این پل نیز پس از تامین هزینه موافقت خود را با کشیدن تور در زیر پل اعلام کرده است.

 

پایان ۷۷ سال خودکشی

سرانجام پس از ۷۷ سال این امکان بوجود آمده که مرگ از پربیننده‌ترین پل جهان رخت بربندد. قرار است که توری در عمق شش متری پل کشیده شود.

 

پس از کشیده شدن این تور دیگر افرادی که قصد خودکشی داشته باشند نمی‌توانند به پل گلدن گیت روی آورند. رنگ این تور نیز قرار است همان رنگ نارنجی متمایل به قرمز پل را داشته باشد تا از نظر زیبایی نیز لطمه‌ای به پل وارد نیاید.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
شاد اسکانو سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

فوت و فن های پخت انواع لازانیا آموزش طبخ باقالی پلو با ته چین مرغ روش درست کردن سالاد مرغ آموزش غذایی خوشمزه از نوع گیاهی (کباب سبزیجات یونانی) طرز تهیه پیتزا فلفل گیاهی در منزل پیشگیری از سرطان با مصرف این سبزی آموزش درست کردن کباب کوبیده بازاری 6 گیاه خوراکی که خواص گوشت را دارند طرز تهیه آبگوشت کرمانی با زیره اهمیت ویتامین ها و خاصیت شان طرز درست کردن سینه مرغ در فر آموزش درست کردن دسر شکلاتی زمستانی