الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

این مرد آشپز غذای در حال پخت را با دست هم می زند + تصاویر

این مرد آشپز غذای در حال پخت را با دست هم می زند + تصاویر

این مرد آشپز غذای در حال پخته شدن را با دست هم می زند و از این کار لذت می برد. این آشپز اهل کشور هند است و بسیاری از مشتریان از دیدن چنین صحنه ای شگفت انگیز می شوند.

 

مردم دهلی نو این روزها در کناز غذا خوردن ، با دیدن حرکات خارق العاده یک آشپز با سابقه سرگم میشوند ! آشپزی که به گزارش سماتک به جای قاشق از دستانش برای بهم زدن غذا و زیر و رو کردن تکه های مرغ و ماهی غوطه ور در روغن جوشان دویست درجه ای استفاده میکند !

این مرد آشپز غذای در حال پخت را با دست هم می زند + تصاویرهستندپِرِم کومار اهل دهلی‌نو است و همواره مردم را از توانایی بالای خود در تحمل حرارت شگفت‌زده می‌کند.پِرِم کومار با دستانی برهنه و بدون محافظ ماهی سرخ می‌کند؛ او دستانش را درون دیگ پر از روغن با حرارت 200 درجه سانتی گراد فرومی‌برد و غذا را زیر و رو می‌کند و روزانه نزدیک به صد کیلو ماهی سرخ شده میفروشد.

 

این آشپز 65 ساله در «کارول باغ» کنار خیابان روزانه 150 کیلوگرم ماهی سرخ می‌کند و به صدها نفر می‌فروشد و البته بیشتر مشتریان فقط به هوای تماشای هنرنمایی عجیب وی به دکه اش می‌آیند.

این مرد آشپز غذای در حال پخت را با دست هم می زند + تصاویراین آشپز ماهر بسیار امیدوار است که پسر 26 ساله‌اش، دیپاک کومار، نیز به‌زودی این مهارت را بیاموزد. البته کومار تنها کسی در دنیا نیست که چنین توانایی دارد؛ آشپزی دیگر از تایلند، چیانگ مای، نیز با دستانی برهنه مرغ سرخ می‌کند.

 

کومار می‌گوید این استعدادش را از پدرش که در سال 1960 بانی این کسب وکار خانوادگی بود، به ارث برده است. ناگفته نماند پرم همیشه دستانش را در روغن فرو‌نمی‌برد و فقط وقتی مشتری‌ها از او بخواهند این کار راانجام می‌دهد.

 

جالب است بدانید در پس این استعداد مافوق بشری یک دلیل علمی وجود دارد با نام «تأثیر لیدن فروست» (Leidenfrost effect). طبق این پدیده فیزیکی انسان می‌تواند دستانش را درون مایعات داغ فروببرد به شرطی که قبل از آن دستش را درون آب یخ فروکند.

 

در چنین حالتی مایع داغ، آب روی دست را گرم و به بخار تبدیل می‌کند. این بخار همچون محافظی برای پوست عمل کرده و مانع از تماس مایع داغ با سطح پوست می‌گردد. البته این لایه محافظ فقط برای مدت‌زمان اندکی دوام می‌آورد و فرد باید سریعاً دستش را از مایع داغ خارج کند.

 

مطالب مرتبط:

 

پخته شدن آشپز ایرانی در دیگ برنج

 

آشپز تایوانی موتور سیکلت تزئینی با پوست خرچنگ ساخت

 

انگشت آشپز لای ساندویچ مشتری

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری