سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

این مرد به بیماری جالب “کوری چهره” مبتلا شده است + تصاویر

این مرد به بیماری جالب “کوری چهره” مبتلا شده است + تصاویر

کوری چهره بیماری نادری است که این مرد جوان به آن مبتلا شده است. این بیماری باعث می شود که فرد مبتلا چهره دیگران در خاطرش نماند و این مرد فقط آدم ها را از روی صدایشان می شناسد. این مشکل به گفته کارشناسان نوعی اختلال عصبی است که سبب عدم توانایی در تشخیص چهره افراد می‌شود.

 

این بیماری می‌تواند در اثر مشکلاتی مانند سکته مغزی، آسیب مغزی و یا برخی بیماری‌های عصبی به وجود آید. یک مرد 46 ساله انگلیسی به نوعی بیماری نادر مبتلا است که در اثر آن نمی‌تواند چهره افراد را به خاطر بشناسد. به گزارش سماتک، دانیل دولین دچار نوعی بیماری به نام کوری چهره است که سبب می‌شود حتی اعضای خانواده خود را تنها از طریق صدای آن‌ها بشناسد.

 

بیماری کوری چهره یک اختلال بسیار نادر در دنیا است که مشکلات متعددی را برای مبتلایان و اطرافیان آن‌ها به وجود می‌آورد. گفتنی است؛ دانیل دولین دچار نوعی بیماری به نام کوری چهره است که سبب می‌شود حتی اعضای خانواده خود را تنها از طریق صدای آن‌ها بشناسد.

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این بیماری درمانی ندارد و تنها کارشناسان برای کمک به او استراتژی‌ها و آموزش‌های خاصی مانند حفظ صدا و همینطور استفاده از زبان بدن را مورد استفاده قرار می‌دهند.

 

با وجود اینکه این بیماری می‌تواند بسیار سخت باشد، اعضای خانواده این مرد نهایت کمک را به او می‌کنند و سعی می‌کنند با روحیه قوی با این مشکل او کنار بیایند.

این مرد به بیماری جالب "کوری چهره" مبتلا شده است + تصاویر

این مرد به بیماری جالب "کوری چهره" مبتلا شده است + تصاویر

 

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

مقدار لازم سبزی های مختلف برای قرمه سبزی آموزش درست کردن پیراشکی تن ماهی به شکل ماهی خواص ادویه کاری و فواید آن برای بدن طرز تهیه اسموتی زغال اخته و ماست وانیلی آموزش حرفه ای دم کردن قهوه آموزش درست کردن سالاد سیب زمینی و شوید 6 گیاه خوراکی که خواص گوشت را دارند وانیل برای بدن مفید است یا مضر؟ خواص مفید سیب زمینی شیرین طرز تهیه سالاد خوشمزه به نام “ترین پنیر و سبزیجات” روش خوشمزه تر کردن گوشت کبابی با سس سویا آموزش درست کردن خمیر سمبوسه در خانه