الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

سخنان فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم تجلیل از کارکنان ممتاز

مجموعه : گوناگون
سخنان فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم تجلیل از کارکنان ممتاز

امیر پوردستان با تأکید بر اینکه با همه ظرفیت و توان خود برای حفاظت از مرزهای ایران اسلامی آماده‌ایم، گفت: این آمادگی در نیروی زمینی وجود دارد که هرگونه تهدید و تهاجمی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن سرکوب کند.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در مراسم تجلیل از کارکنان ممتاز و نمونه این نیرو در مشهد گفت: کارکنان ممتاز ارتش پس از کسب جایگاه ممتاز بودن باید تلاش کنند این جایگاه را حفظ کنند چون همیشه حفظ موفقیت به مراتب سخت‌تر از کسب موفقیت است و درجه‌داری که ممتاز می‌شود به عنوان الگو معرفی می‌شود و افراد از او تبعیت می‌کنند، پس باید مراقب رفتار و اعمال خود باشد تا خدشه‌ای به جایگاه ممتاز بودن وارد نشود.

فرمانده نزاجا با اشاره به سیاست خصمانه آمریکا نسبت به ایران اسلامی به اقدامات و اهداف آمریکا پس از حادثه 11 سپتامبر اشاره کرد و افزود: حادثه 11 سپتامبر بهانه‌ای بود تا آمریکا به ایران حمله کند، اما با توجه به ظرفیت‌های این نظام و رهبری هوشمند و ملت ولایتمدار ایران نتوانست به اهداف شوم خود دست پیدا کند در نتیجه به سراغ افغانستان و عراق رفت.

 

وی با اشاره به اینکه امروزه ما با شیوه‌های جدید جنگ‌های نیابتی مواجه هستیم افزود: امروز داعش، گروهک النصره، جندالشیطان و سایر گروه‌های تروریستی به نیابت از آمریکا در منطقه می‌جنگند، این در حالی است که کشورهای مرتجع منطقه نیز از این گروهک‌های تروریستی حمایت می‌کنند که اصل این پروژه برای هدف قراردادن وحدت شیعه و سنی و جهان اسلام است.

امیر پوردستان همچنین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حوزه عملیاتی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی متناسب با شرایط و برای رویارویی با تهدیدهای احتمالی تجهیز و آماده است، گفت: انواع سلاح و تجهیزات به وسیله دانشمندان و طراحان کشور ساخته شده است که اسلحه تک تیرانداز «شاهر» (با برد 3 کیلومتر) و «محرم» و بهینه‌سازی تانک‌ها و تجهیز بالگردها به سامانه دید در شب نمونه‌ای از این نوآوری‌ها و تحولات در نیروی زمینی ارتش است.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: از سویی دکترین مقابله با تهدیدها در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی تدوین شده که در این راستا، طرح‌ها، رزمایش‌ها و عملیات‌های این نیرو برنامه‌ریزی شده است.

این فرمانده ارشد نظامی با بیان اینکه به دنبال اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه دفاعی و تقویت یگان‌ها هستیم، اضافه کرد: یکی از مأموریتهای ما حفاظت از مرزهای ایران اسلامی و ملت عزیز ایران است که در این راستا نیروی زمینی ارتش آمادگی دارد در هر نقطه از مرزهای ایران و حتی خارج از مرزهای ایران و با توجه به دستور ستاد کل نیروهای مسلح وارد عمل شود و اقتدار سربازان ایران اسلامی را به رخ متجاوزان بکشد.

امیر پوردستان با تأکید بر اینکه با همه ظرفیت و توان خود برای حفاظت از مرزهای ایران اسلامی آماده‌ایم، گفت: این آمادگی در نیروی زمینی وجود دارد که هرگونه تهدید و تهاجمی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن سرکوب کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره رزمایش مشترک ارتش و سپاه گفت: مطالعات و اقدام‌های اولیه توسط ستاد کل نیروهای مسلح انجام شده تا قرارگاه مشترک ارتش و سپاه در جنوب شرق کشور تشکیل شود و این رزمایش در نیمه دوم سال جاری در محدوده‌ای به وسعت 250 هزار کیلومترمربع، از مرزهای شمالی سیستان و بلوچستان تا سواحل دریای عمان برگزار خواهد شد.

 

فرمانده نزاجا با اشاره به اینکه در 31 شهریور ماه از دستاوردهای جدید خود رونمایی خواهد کرد، افزود: اقتدار جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با تهدیدهای احتمالی یکی از پیام های رژه 31 شهریور است، که در این رژه  بخشی از توانمندی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران ارائه خواهدشد و رژه مذکور این پیام را به کشورهای منطقه نیز ارسال می‌کند که این کشورها به تنهایی می‌توانند امنیت خود را بدون نیاز به کشورهای بیگانه تأمین کنند و نیازی به حضور کشورهای خارجی و غربی در منطقه ما نیست.

امیر پوردستان همچنین با تقدیر از تلاش و کمک‌های دولت تدبیر و امید در جهت ارتقای توان دفاعی کشور گفت: برای انتقال پادگان‌ها به خارج از شهرها اقدام‌ها و هماهنگی‌های خوبی با همکاری دولت تدبیر و امید صورت گرفته و در تلاشیم تا پنج سال آینده انتقال پادگان‌ها به خارج از شهرها را اجرایی و عملیاتی کنیم.

گفتنی‌است در پایان این مراسم از 313 نفر از برگزیدگان و ممتازان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با هدایایی تجلیل شد.

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری