الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

این غذاها را به گربه تان ندهید

مجموعه : گوناگون
این غذاها را به گربه تان ندهید

گربه ها هم همانند انسان ها نیاز به تغذیه مناسب و خوب دارند. اگر شما گربه خانگی دارید باید توجه داشته باشید که غذاهای زیر برای گربه دلبندتان بسیار مضر و زیان بار است.

 

شیر یا خامه
گربه ها پس از سپری کردن دوران نوزادی، نمی توانند لاکتوز موجود در شیر را هضم کنند. عدم توانایی آنها در شکستن بافت لاکتوز موجود در شیر یا خامه موجب می شود تا دچار استفراغ و تهوع بشود. همین امر موجب می شود بدن گربه بخش اعظمی از آب خود را نیز از دست بدهد. بنابراین، اگرگربه‌تان را دوست دارید، از اینکه به گربه بزرگسال خود شیر یا خامه بدهید، پرهیز کنید.

 

 

این غذاها را به گربه تان ندهید

آووکادو
آووکادو ماده ای به نام «پِرسین» در خود دارد که در بدن حیوانات ایجاد مسمومیت می کند. برای گربه ها همه بخش های آووکادو و حتی درخت آن خطرناک و مسوم کننده است. به هیچ عنوان اجازه ندهید گربه به میوه آووکادو نزدیک شود. حتی از درخت آن بالا برود یا با چنگال هایش پوست درخت را بکند. پرسین موجود در این میوه، باعث ناهنجاری در فشار خون و بیماری های قلبی در گربه می شود. حتی می تواند موجب مرگ گربه بشود.

 

 

این غذاها را به گربه تان ندهید

 استخوان
استخوان نیز یکی دیگر از خوراکی های است که انسان می تواند به گربه بدهد. با اینکه در حالت خام باکتری ندارند اما پس از پخته شدن این باکتری ها آزاد می شوند و می تواند موجب مسوسمیت گربه بشود. استخوان اصولا با انواع چربی پوشیده شده است که مملو از باکتری های مسموم کننده و مضر برای گربه هستند. این ماده خوراکی موجب اسهال و استفراغ در گربه می شود.

 

 

این غذاها را به گربه تان ندهید

 کافئین
هرگز گربه خود را در نوشیدن چای یا قهوه شریک نکنید. کافئین موجود در این نوشیدنی ها برای بدن گربه ها بسیار خطرناک است. کافئین موجب از دست رفتن آب بدن گربه می شود و برای سیستم گوارش و قلب او بسیار مضر است. ترکیب کافئین و تئوبرومین با هم منجر به مرگ گربه می شود.

 

 

این غذاها را به گربه تان ندهید

چربی گوشت
حتی مقدار کوچکی از چربی گوشت نیز می تواند موجب مسمومیت گربه شود. چربی یا دنبه کباب شده را هرگز به گربه ندهید. با این کار در حق او لطف نکرده اید، بلکه موجب بیماری گربه خود شده اید. باکتری های موجود در این چربی ها موجب تهوع، استفراغ و حتی اسهال در گربه می شود. بهتر از غذاهایی که برای گربه تهیه شده و موجود هستند استفاده کنید تا سر گربه خود بلایی نیاورید.

 

 

این غذاها را به گربه تان ندهید

تخم‌ مرغ خام
پیش از اینکه به گربه خود تخم‌مرغ خام بدهید، از نداشتن باکتری آن مطمئن شوید. باکتری موجود در تخم‌مرغ خام امکان ابتلا به بیماری های سالمونلا یا E.Coli دارند. در ضمن، تخم‌مرغ خام در خود «آویدین» دارد که در بدن گربه موجب عدم جذب ویتامین B می شود.

 

 

این غذاها را به گربه تان ندهید

سیر
سیر نیز به نوعی از خانواده پیازها است و برای گربه ها خاصیت سم دارد. البته میزان خطرناک بودن آن برای گربه، بیشتر از پیاز است. البته جای خوشحالی است که میزان سیر موجود در غذاها بسیار کمتر از پیاز است. اما به هر صورت باید از خوراکی و غذاهایی که حاوی سیر هستند برای گربه خود پرهیز کنید.

 

 

این غذاها را به گربه تان ندهید

پیاز
از دیگر خوراکی هایی که نباید هرگز به گربه بدهید، پیاز است. پیاز موجب از بین رفتن گلبول های قرمز خون گربه می شوند. از بارزترین مشکلاتی که گربه با خوردن پیاز دچار آن می شود، کم خونی است. پودر پیاز نیز همین ویژگی را دارد و باید بسیار مراقب باشید گربه خود را با این ماده مقوی برای انسان ها، مسموم نکنید. پودر پیاز در برخی از غذاهای آماده یافت می شود و پیش از آنکه آن را به گربه بدهید، حتما مواد تشکیل دهنده آن را مطالعه کنید.

 

 

این غذاها را به گربه تان ندهید

 کشمش

کشمش همان قدر که برای ما آدم ها بسیار خوشمزه و حتی مقوی است، برای گربه ها می تواند سمی باشد. کشمش می تواند موجب از کار افتادن کلیه گربه بشود. انگور و کشمش هر دو برای گربه ها مضر است و اگر نمی خواهید حیوان دوست‌داشتنی خود را از دست بدهید، هرگز این خشکبار را به او ندهید. از نشانه های مسمومیت گربه با کشمش، نداشتن اشتها، تهوع، دردهای شکمی، ضعف عمومی و بی حالی است.

 

 

منبع: برترین ها

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری