سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا
شناسایی بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل

شناسایی بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل    بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل کدامند؟ خیلی ها دوست دارند در بهترین دانشگاه های جهان تحصیل نمایند از این رو ما در این مقاله سعی میکنیم بهترین دانشگاه های جهان را برای ادامه تحصیل به شما معرفی نماییم با ما همراه باشید.   از بین ۱۰۰۰ […]

امکانات جالب هواپیماهای پیشرفته در آینده

مجموعه : گوناگون
امکانات جالب هواپیماهای پیشرفته در آینده

امکانات جالب هواپیماهای پیشرفته در آینده کدامند؟

در سال های آتی هواپیماهایی ساخته خواهند شد که امکانات بسیار پیشرفته و جالبی را خواهند داشت. دزدی هواپیما و حملات تروریستی یکی از بزرگ‌ترین خطرات آن است. ترس از سقوط هم تقریبا برای تمام مسافران در هر سفر وجود دارد که البته بسته به نوع هواپیما و مبدا آن، از شدت این ترس کاسته می‌شود.

 

میدان نیرو
شرکت بوئینگ در سال 2012 این ایده را به نام خود ثبت کرد: یک میدان نیرو که مانند سپر محافظ عمل خواهد کرد. این وسیله موج انفجاری حاصل از انفجار نزدیک به هواپیما را شناسایی کرده و یک میدان پلاسمایی اطراف هواپیما ایجاد می‌کند تا از هواپیما در مقابل آن محافظت کند.

 

دریچه مخفی برای تروریست‌ها
در این ایده، دقیقا پشت درب کابین خلبان یک دریچه مخفی تعبیه شده تا زمان حمله تروریست یا سارق هواپیما عمل کند و آن شخص یا اشخاص را به اتاقک امنیتی زیر کابین بفرستد.

 

واقعیت مجازی
سرگرمی داخل هواپیما برای مسافت‌های طولانی بسیار مهم است. در حال حاضر گوش دادن موسیقی با هدفون و تماشای فیلم از طریق نمایشگرهای نصب‌شده بر پشت صندلی جلویی تنها سرگرمی مهم داخل هواپیما است. اما اگر ایده ماه اوت شرکت ایرباس به تحقق بپیوندد، دیگر نباید نگران چیزی بود! تماشای فیلم دلخواه، انجام بازی ویدئویی یا تماشای کنسرت مورد علاقه با کلاه‌های واقعیت مجازی ممکن خواهد شد. البته در گواهی ثبت ایرباس حس بویایی هم به کار گفته خواهد شد.

 

پیراشکی پرنده
ایرباس سال گذشته این ایده را مطرح کرد: یک هواپیمای شبیه پیراشکی با یک سوراخ بزرگ در وسط آن. ظاهر این هواپیما کمی عجیب به نظر می‌رسد! با این حال، این هواپیما نسبت به مدل‌های کنونی مسافران بیشتری را می‌تواند حمل کند و فشار کلی هواپیما نیز به طور مساوی به همه جای آن پخش خواهد شد.

 

پنجره‌های هوشمند
ایرباس در گواهی ثبت اختراع دیگر در ماه مارس ایده‌ی پنجره‌های هوشمند را مطرح کرد. بنابراین مسافران شاید روزی بتوانند از پنجره کنار خود به عنوان یک صفحه لمسی تعاملی استفاده کنند. از لحاظ تئوری به این صورت است که مسافران هنگام پرواز بر فراز کشورهای مختلف می‌توانند با لمس شیشه به اطلاعات مورد نیاز راجع به یک مکان دیدنی دسترسی پیدا کنند. البته فقط این نیست! مسافران می‌توانند زمانی که از روی یک کتابخانه رسانه‌ای مانند ساختمان «ایمپایر استیت» عبور می‌کنند، از آرشیو آن نیز استفاده کنند.

 

کابین خلبانِ بدون پنجره
سال گذشته شرکت ایرباس یک اختراع را به نام خود ثبت کرد که کاملا ذهنیت ما نسبت به مفهوم کابین خلبان را تغییر می‌دهد. شکل کلی کار این است که پنجره از کابین خلبان حذف خواهد شد. به جای آن، کابین می‌تواند به جای دیگر هواپیما مثلا به انتهای آن منتقل شود. در نتیجه، نوک هواپیما را می‌توان بلندتر و تیزتر ساخت تا ایرودینامیک بیشتری هم داشته باشد. البته خلبانان می‌توانند با فناوری نمایش دیجیتال دنیای بیرون را تماشا کرده و هواپیما را هدایت کنند.

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش تصویری کشیدن سیخ ماهی قبل از طبخ آموزش اصولی درست کردن میگو کبابی آموزش ساده درست کردن کباب مرغ طرز تهیه کیک شکلات تلخ حاوی کره بادام زمینی و خامه خواص انواع مختلف تخمه برای بدن آموزش درست کردن خوراک ایتالیایی با مرغ روش درست کردن کباب سنتی ایرانی جدیدترین متد آشپزی برای درست کردن آش آبغوره آموزش درست کردن حلوای عربی طرز تهیه مربای توت فرنگی خانگی با فواید و مضرات قهوه بیشتر آشنا شوید غذایی خوشمزه مخصوص برای بیماران دیابتی (قلیه مرغ)