سفر
قصر شیرین
الفبا

نیم نگاهی به گذشته

چه تعداد عدد در تصویر می بینید؟ (تست بینایی) زیباترین دختر مسلمان با اندام قوق العاده زیبا + تصاویر پیرمرد 90 ساله ای که 107 دختر باکره را صیغه کرد + تصاویر شرح زندگی و آلبوم عکس های زیباترین خلبان زن جهان ترن هوایی در این رستوران غذا را سر میز مشتری می برد + تصاویر سنت های جالب و رسم و رسوم عجیب و غریب مردم جهان متن کوتاه خنده دار برای درج در کانال تلگرام موتور دیزل 14 سیلندر مخصوص کشتی های بزرگ جهان دختر یک ساله بدون دست که با پاهایش غذا می خورد + تصاویر کوچک ترین شهر جهان که فقط یک شهروند زن دارد + تصاویر درخت جالب و عجیبی که در تنه اش خون جاری است + تصاویر نوزادی که بزرگترین زبان دنیا را دارد + تصاویر نوزادی که به جای خون در رگ هایش آب جریان دارد + تصاویر این زن پس از زایمان هر روز قدش کوتاه تر می شود + تصاویر تغییر چهره باورنکردنی زن زیبا پس از دست زدن به درخت + تصاویر مردی که 50 سال دست راست خود را بالا نگه داشته است + تصاویر جالب ترین حکم قصاص جهان صادر شد خلاقیت جالب دو کارگر برای پاک کردن شیشه های برج مسکونی پولشویی چیست و سازمان پولشویی کجاست؟ مراسم بوسیدن آلت تناسلی شیطان پرستان + تصاویر
سماتک
الفبا

بازارهای روز در استان گیلان + عکس

مجموعه : گوناگون
بازارهای روز در استان گیلان + عکس

 

در بازارهای محلی گیلان انواع سبزیجات نظیر سبزی های دست کاشت تا سبزی های خودرو ، مرکبات ، زیتون ، باقلای محلی ، کدو ، ماهی ، برنج ،چادرشب ، جوراب پشمی ، ماست ، دوغ محلی ، انواع صنایع آهنگری محلی نظیر داس،داره و بیل دیده می شوند.

 

گیلان ، استانی با محوریت کشاورزی و تولیدات متنوع و منحصر کشاورزی است که در کنار آن استانی مطرح با جاذبه های گردشگری در بخش طبیعت گردی است که، بازاهای محلی در آن جایگاه وی‍ژه ای دارند .

 

 

بازارهای گیلان نمایشگاهی متنوع از تولیدات بومی هستند که محلی برای داد وستاد و فروش محصولات زنان ومردان روستایی بشمار می روند و در زمانی که تولیدات بومی که عمدتا محصولات کشاورزی را تشکیل می دهند رونق داشته باشند به همان نسبت تنوع کالاهای عرضه شده در این بازارها بسیار است و باید گفت کهبازارهای محلی و هفتگی در گیلان بدنبال گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت اهمیت خاص پیدا کرده اند.

 

بازارهای گیلان بصورت دائمی، فصلی ،‌ هفتگی و زیارتی برگزارمی شود که هر کدام از این بازارها آیین ها ، آداب و رسوم خاص خود را دارند که این آداب و رسوم بر اساس باورهای فرهنگی و مذهبی استوار شده است .

 

بازارهای روز در استان گیلان + عکس

 

این بازارها در روزهای هفته از شنبه بازار تا جمعه بازار به تعداد شهرها و بخش ها و حتی دهستان ها و مناطق مختلف برگزار می شود که در این بازارها انواع محصولات تولید کنندگان بومی،عرضه می شود که رونق این تولیدات برجاذبیت این بازارها می افزاید.

 

آنچه این بازارها را ازبازارهای استان های مرکزی ایران متمایز می کند نوع کالاها و تولیداتی است که توسط خود روستاییان تولید و با قیمت مناسب در معرض فروش گذاشته می شوند.

 

در بازارهای محلی گیلان انواع سبزیجات نظیر سبزی های دست کاشت تا سبزی های خودرو ، مرکبات ، زیتون ، باقلای محلی ، کدو ، ماهی ، برنج ،چادرشب ، جوراب پشمی ، ماست ، دوغ محلی ، انواع صنایع آهنگری محلی نظیر داس،داره و بیل دیده می شوند.

 

از بین این بازارها بازار تولیدات دستباف در ماسوله ، زیتون در رودبار، بازار ماهی فروشان انزلی و رشت از معروفیت ویژه ای برخوردارهستند و هر مسافر در سفر خود حتی یک بارهم شده برای خرید به این بازارها سر می زنید.

 

بازارهای زیارتی نظیر بازار امام زاده آستارا ، بازار آستانه اشرفیه ،امام زاده ابراهیم ،امام زاده هاشم و شاه شهیدان از جمله بارارهای زیارتی بشمار می روند که در روزهای خاصی از سال برگزار می شوند و در این روز رونق بسیاری دارند.

 

یکی از موارد مورد توجه بازارهای هفتگی محلی در گیلان نقش زنان محلی هستند که نباید از آن غافل شد ، زنان نیز علاوه بر مردان در کار فروشندگی دست دارند و کالاهایی نظیر سبزی ها ،بافتنی ها دستی ، محصولات دامی و غذایی مانند مرغ و تخم مرغ ، شیر ، ماست و سبزی را دراین بازارهای هفتگی به فروش می گذارند.

 

گاهی در حاشیه این بازارها حلقه ای از مارگیران ، معرکه گیران و تعزیه خوانان نیز دیده می شود که به اجرای نقش می پردازند.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
شاد اسکانو سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

روش تهیه شیرینی خانگی اتریشی بهترین دسر برای فصل گرم تابستان فواید بیشمار نوشیدن آب برای بدن طرز تهیه ته چین شیرازی با چاشنی مخصوص خواص و فواید گیاه بامیه برای بدن انسان آموزش غذایی خوشمزه از نوع گیاهی (کباب سبزیجات یونانی) بهترین روش دم کردن چای طرز درست کردن کاکائو خرمایی طرز تهیه چیز برگر خانگی با طعم و مزه بازاری 6 گیاه خوراکی که خواص گوشت را دارند طرز تهیه کیک پرتقال و بهار نارنج خواص غذایی و دارویی لبو برای بدن