الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

مضرات قهوه برای زنان باردار و حامله

مضرات قهوه برای زنان باردار و حامله

در دوران بارداری باید از مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار و گازدار مثل قهوه، چای و انواع کولاها خودداری شود؛ چراکه مقدار زیاد کافئین بر رشد جنین تأثیر می‌گذارد. نتایج پژوهش انجام گرفته توسط محققان دانشگاه روتردام هلند نشان می‌دهد، زنانی که شش فنجان قهوه در روز مصرف می‌کنند، به احتمال زیاد دارای نوزادان کوچک‌تر و کم‌وزن‌تری نسبت به زنانی هستند که کافئین کمتری در روز مصرف می‌کنند.

 

محققان در این پژوهش وضعیت سلامت 7‌ هزار و 300‌ زن از اوایل دوران بارداری را مورد بررسی قرار داده و دریافتند، مادرانی که در طول بارداری روزانه شش فنجان قهوه مصرف کرده بودند، صاحب نوزادانی با قد کوتاه‌تر شده‌اند.

 

مادران باردار با مصرف بیش از حد قهوه، کافئین بیشتری دریافت می‌کنند که باعث می‌شود به‌ طور میانگین در مقایسه با مادرانی که حین بارداری کافئین کمتری مصرف می‌کنند، زودتر وضع حمل کنند.

 

به ‌نظر می‌رسد مصرف کافئین از همان ابتدای دوران بارداری بر دوره رشد جنین تأثیر می‌گذارد. به گفته محققان، در دوران بارداری باید از مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار و گازدار مثل قهوه، چای و انواع کولاها خودداری شود؛ چراکه مقدار زیاد کافئین بر رشد جنین تأثیر می‌گذارد.

 

 

منبع: ایسنا

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری