سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

آیا می توان بعد از چند بار سقط جنین دوباره باردار شد؟

آیا می توان بعد از چند بار سقط جنین دوباره باردار شد؟

باردار شدن زنان در هر زمان امکان پذیر است و زنان جوان می توانند پس از دادن آزمایش و مشاوره با پزشک بعد از سقط جنین دوباره باردار شوند. برای روشن شدن بیشتر به پرسش و پاسخ زیر دقت کنید.

 

من خانمی ۳۴ ساله هستم که ۱۷ سال است ازدواج کردم. یک فرزند دختر دارم و برای بچه دوم اقدام کردم دوبارش هم سقط شد. اولیش ۸ هفته داشت و دومیش ۱۶ هفته. آزمایش دادم مشکلی نداشتم. الان اقدام کردم اما بعد از چهار ماه هنوز باردار نشدم. چکار کنم که زودتر باردار شوم چون سنم دارد بالا می رود.

 

پاسخ دکتر فاطمه نجار، جراح و متخصص زنان و زایمان:
خب شما فرصت سنی زیادی هم ندارید. اگر همه آزمایشات لازم را دارید و واقعا همه نرمال بودند سعی کنید دوباره باردار شوید و این بار از داروهایی که بارداری را تقویت می کنند استفاده کنید. دارویی مثل پروژسترون و… که می توانید این داروها را زیر نظر نظر پزشک متخصص بگیرید تا از سقط مجدد جلوگیری شود. اگر با استفاده از این داروها هم خدایی نکرده باز هم سقط برایتان اتفاق افتاد، به یک مرکز ناباروری مراجعه کنید و تحت پزشک متخصص نازایی قرار بگیرید.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز درست کردن اسموتی انبه طالبی مخصوص تابستان آموزش اصولی درست کردن میگو کبابی آموزش درست کردن کراکر بادام زمینی آموزش درست کردن کوفته قلقلی فرنگی آموزش درست کردن کدو با آویشن با نحوه پخت گراتین گل کلم آشنا شوید روش درست کردن ماهی شیر سرخ طرز درست کردن و نحوه طبخ خورش قیمه زرشک فواید و مضرات بادام و پسته برای بدن خاصیت قره قروت میان وعده بسیار ترش و خوشمزه خواص مویز برای بدن انسان طرز تهیه 7 نوع ساندویچ خوشمزه برای وعده ناهار دانش آموزان