سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

آیا دلیل پریود نشدن به معنی حامله شدن است؟

آیا دلیل پریود نشدن به معنی حامله شدن است؟

بیشتر زنان هنگامی که در موقع مشخص پریود نمی شوند ذخنشان به سمت حاملگی و بارداری می ورد. اما آیا دلیل پریود نشدن به معنی حامله شدن است؟

 

4 بهمن پریود شدم و 15 بهمن رفتم دکتر که گفتند تخمک خوبی می بینم با استفاده سونو و می توانی اقدام به حاملگی کنید. بعد از چند روز درد شدید زیر شکم داشتم و حالت تهوع شدید و یک روز هم تب کردم. زمان پریود من 27 بهمن می شد) همیشه 7 روز زودتر پریود می شوم). امشب چند قطره خون قهوه ای رنگ دیدم. به نظرتان پریود شدم یا باردارم؟

 

پاسخ دکتر نسرین زارع پور، جراح و متخصص زنان و زایمان:
شما باید حتما آزمایش خون BETA HCG انجام بدهید چون تنها مدرک معتبری که از نظر ما بارداری یک خانم را اثبات می کند آزمایش خونی است که در آزمایشگاه انجام می شود و روش های مثل بی بی چک و … نمی تواند آن اعتبار را داشته باشد.

 

در ضمن اگر باردار نبودید لزومی ندارد که نگران شوید چون شاید در اولین باری که اقدام به بارداری می کنید این اتفاق نیفتد و نیاز به مقاربت های بعدی برای بارداری باشد. اگر هم زیر سی سال سن دارید و چندین بار اقدام کردید اما هنوز باردار نشدید، بهتر است تا یک سال از اولین اقدام برای بارداری صبر کرده چون در این مدت احتمال بارداری برایتان وجود دارد. اما اگر بعد از یک سال باردار نشده بودید به متخصص مراجعه کنید تا تحت بررسی قرار بگیرید.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

محتویات نوشابه که برای سلامتی مضر است آموزش درست کردن سالاد سیب زمینی و شوید طرز درست کردن اسموتی انبه طالبی مخصوص تابستان آموزش درست کردن سوپ کدو و سیب زمینی دستور پخت کیک خوشمزه قلب مخصوص روز ولنتاین مرغ تابه ای به شیوه کشور ترکیه آموزش درست کردن کیک موز و کیوی فوت و فن های خوشمزه تر شدن آش رشته + طرز تهیه آموزش اصولی درست کردن میگو کبابی خواص بسیار مفید خرمالو برای بدن خوراکی های انرژی زا و مناسب برای رفع خستگی روش درست کردن دوبل برگر (همبرگر شکم پر)