سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

آیا پروتز سینه برای بارداری و شیردهی مشکل ساز می شود؟

آیا پروتز سینه برای بارداری و شیردهی مشکل ساز می شود؟

بسیاری از خانم های جوان ممکن است که تحت عمل جراحی پروتز سینه قرار گرفته باشند و اکنون نگران بارداری و شیردهی به فرزند آینده خود هستند. اما باید بدانید پروتز سینه برای بارداری و شیردهی مشکلی ایجاد نمی کند.

 

چنانچه عمل جراحی کار گذاشتن پروتز سینه از طریق برش زیر پستان و یا زیر بغل انجام شود هیچ مشکلی در بارداری و شیردهی به وجود نمی‌آید. تنها در مواردی که برش جراحی دور هاله پستان باشد، احتمال بروز اشکالاتی در شیردهی وجود دارد. از نظر امکان بارداری پس از جایگذاری پروتز باید گفت که انجام بارداری پس از عمل جراحی پروتز اشکالی برای بیمار ایجاد نمی‌کند.

 

تنها موضوعی که موجب نگرانی بسیاری از بیماران می‌شود این است که بارداری موجب افزایش و تورم بافت شیرساز پستان شود. اگر چه این حالت پس از اتمام شیردهی برطرف می‌شود ولی کشیدگی پوست و در حقیقت بزرگ شدن پوست، ممکن است باقی‌مانده و موجب ‌شود که پروتز پایین‌تر از حد معمول قرار گیرد و به نظر می‌رسد که افتادگی تشدید شده است. شاید بتوان گفت که اگر پروتز سینه در زنانی که قصد باردار شدن در آینده را دارند در زیر عضله جاگذاری شود، این حالت کمتر خود را نشان دهد ولی به هر حال نارضایتی‌هایی وجود دارد.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

نکاتی مهم در هنگام تهیه و طبخ کباب کوبیده آموزش درست کردن حلوای عربی چگونه فیله مرغ پفکی درست کنیم؟ خواص ژلاتین آموزش درست کردن اکبر جوجه با رب انار طرز تهیه کوفته سنتی مقوی مخصوص روزه داران فوت و فن پخت خورش قیمه نذری خوش رنگ روش درست کردن مربای سیب با کشمش طرز تهیه کیک با گوشت بوقلمون تنوری آموزش درست کردن آش بادمجان آموزش درست کردن ساندویچ بوقلمون غذاهای سنتی و پر انرژی برای ماه رمضان