الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

دلیل زایمان زودرس در خانم های باردار چیست؟

دلیل زایمان زودرس در خانم های باردار چیست؟

دلیل زایمان زودرس در خانم های باردار چیست؟

علائم زایمان زودرس دردهای خودبخودی، پارگی کیسه آب، خروج ترشحات غیرعادی و… است و گاهی علائم هشدار دهنده زایمان زودرس مثل درد و خونریزی نیز بروز می‌کنند.

 

به گفته یک متخصص زنان و زایمان، عفونت‌ها یک سوم عوامل بروز زایمان زودرس را به خود اختصاص می‌دهند. دکتر طراوت فاخری  با بیان اینکه به خروج جنین قبل از هفته 37 بارداری زایمان زودرس گفته می‌شود، گفت: عوامل زیادی در بروز زایمان زودرس دخیل است که عفونت‌ها شایع‌ترین آن است و از طریق درگیر شدن جفت و جنین زایمان زودرس را رقم می‌زنند.

 

وی با بیان اینکه هر عاملی که باعث بزرگ شدن یا اتساع رحم شود، زایمان زودرس را در پی خواهد داشت، گفت: چند قلوزایی، بزرگ شدن جفت، آب زیاد و… در کنار عفونت‌ها و اتساع رحم از عوامل بروز زایمان زودرس است. اختلالات آناتومیک رحم مانند کوچک بودن طبیعی رحم و شل بودن دهانه رحم از دیگر عوامل بروز زایمان زودرس است.

 

تنها در افرادی می‌توان از بروز زایمان زودرس پیشگیری کرد که فرد سابقه قبلی داشته باشد که در این صورت می‌توان با استفاده از داروهای خاصی از بروز زایمان زودرس پیشگیری کرد. روش خاصی برای پیشگیری از بروز زایمان زودرس وجود ندارد، اما در افراد با سابقه قبلی از طریق داروها و بستری کردن فرد می‌توان تا حد زیادی از بروز زایمان زودرس پیشگیری کرد.

 

در مواردی که زایمان زودرس به دلیل شلی رحم بروز می‌کند، می‌توان با دوختن دهانه رحم از بروز زایمان زود‌رس پیشگیری کرد. وی علائم زایمان زودرس را دردهای خودبخودی، پارگی کیسه آب، خروج ترشحات غیرعادی و… دانست و افزود: گاهی علائم هشدار دهنده زایمان زودرس مثل درد و خونریزی نیز بروز می‌کنند.

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری