سفر
قصر شیرین
الفبا

نیم نگاهی به گذشته

سماتک
الفبا
سرماخوردگی کودکان را با این روش درمان کنید

سرماخوردگی کودکان را با این روش درمان کنید   سرماخوردگی کودکان باید خیلی سریع درمان شود تا به دیگر قسمت های بدن کودک آسیبی نرسد. در اینجا روش هایی را برای درمان سرماخوردگی کودک بیان خواهیم کرد. با این مطلب سماتک همراه باشید.   سرماخوردگی درمانی ندارد و درمانهای رایج هیچگونه نقشی در بهبودی سریعتر […]

چگونه کودک را بدون دغدغه به دندانپزشکی ببریم؟

مجموعه : سلامت کودکان
چگونه کودک را بدون دغدغه به دندانپزشکی ببریم؟

 

سعی کنید برای بردن کودک به دندان پزشکی خونسرد باشید و کودک را اذیت نکنید . برای کودک در مطب دندانپزشکی سرگرمی هایی را که دوست دارد فراهم نمایید تا کودک با آن ها بازی کند.

 

 احتمالا خود شما هم وقتی کودک بوده اید، از رفتن پیش دندانپزشک می ترسیده اید؛ اما راه هایی وجود دارد که جلوی این اتفاق را برای فرزند شما بگیرد.

 

 اگر یکی از اعضای خانواده برای رفتن پیش دندانپزشک استرس داشته باشد، اغلب اضطراب او به کودک منتقل می شود؛ ضمن اینکه کودکان بر اساس حرف پدرشان تصمیم می گیرند دندانپزشک چیز خوبی است یا بد است. به هر حال، راه هایی هم هست که ترس بچه را کم کند:

 

حتی اگر فرزندتان دندان هم ندارد، باید لثه او را با مسواک مخصوص بچه ها یا پارچه مرطوب پاک کنید. این کار او را برای آینده آماده می کند.

وقتی اولین دندان کودک درآمد یا قبل از سن یک سالگی، کودک را پیش دندانپزشک ببرید تا هم به آنجا عادت کند و هم جلوی مشکلات و بیماری های بعدی دندان گرفته شود.

با بچه ها در این باره حرف بزنید، مثلا برای شان کتابی درباره رفتن پیش دندانپزشک بخوانید و برای آنها از تجربه های خوب خودتان در دندانپزشکی حرف بزنید.

توی خانه کودک را روی مبل بخوابانید و دندان هایش را امتحان و تمیز کنید و ادای دندانپزشکی را درآورید تا بداند در مطب، با چه چیزی روبرو می شود.

یکی از کتاب ها یا اسباب بازی های کودک تان را با خود به مطب ببرید تا حس آشنایی و صمیمیت با محیط را داشته باشد.

حتی اگر خودتان تجربه بدی داشته اید، جو را مثبت کنید و درباره درد و ناراحتی حرف نزنید.

قبل از اینکه برای معاینه بروید، یک بار کودک تان را به مطب ببرید تا با دکتر و کارکنان آنجا آشنا شود.

ترجیحا پیش دندانپزشک مخصوص کودکان بروید.

اگر حال این کارها را ندارید، بچه دار نشوید.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
شاد اسکانو سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

رنگ زولبیا و بامیه نشانه کیفیت است طرز تهیه دسر طالبی در منزل آموزش درست کردن موس شکلاتی آموزش درست کردن چیز کیک آلبالویی آموزش درست کردن سالاد پرتقال و لبو طرز تهیه کوکوی کنگر + خواص کنگر خواص تخم انواع مختلف پرندگان آموزش آش شوید باقلا طرز تهیه لواشک هایی متفاوت و خوشمزه طرز تهیه سوپ پیاز غذای خوشمزه فرانسوی آموزش  سس خردل ملايم (سس ديجونيز ) آموزش درست کردن سس سالسا