سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا
دندان های شیری چگونه پوسیده می شوند؟

دندان های شیری چگونه پوسیده می شوند؟   والدین باید به پاکیزگی دندان های شیری کودکان خود اهمیت بسیاری دهند چرا که آمار نشان می دهد که بیشترین پوسیدگی دندان در بین کودکان رایج می باشد. این تصور اشتباهی است که بسیاری از والدین می پندارند دندان های شیری اهمیتی ندارند و با دندان های […]

چگونه درد دندان در آوردن کودک را کاهش دهیم؟

مجموعه : سلامت کودکان
چگونه درد دندان در آوردن کودک را کاهش دهیم؟

اگر کودک شما در حال دندان در آوردن است راهکاری وجود دارد که بتوانید در هنگام دندان در آوردن کودک و یا نوزاد درد لثه هایش را کاهش و تسکین دهید. بهترین کار این است که در هنگامی‌ که بچه ها در حال دندان در آوردن خیلی درد دارند به آنها شربت استامینوفن بدهیم. این دارو مقداری درد را کاهش می دهد.

 

از آن دهانی هایی که برای بچه ها در داروخانه موجود است تهیه کنید و به کودک بدهید تا به لثه و دندانش بکشد و قدری آرام بگیرد. کودکانی که در حال دندان در آوردن هستند بزاق دهانشان به مقدار زیادی ترشح می شود و این بزاق را فرو می دهند ممکن است یک مقدار مدفوعشان آبکی بشود.

 

نگران این موضوع نشوید و تصور نکنید بچه دچار اسهال شده است. از نظر عاطفی هم کودک را بیشتر تحت حمایت بگیرید. او را در آغوش بگیرید و نوازش کنید، سرگرمش کنید. چون واقعاً دندان در آوردن بچه ها به طور طبیعی با درد همراه است و می بایست بی قراری و گریه های آنها را با شکیبایی تحمل کنید.

 

 

منبع: نی نی بان

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

خواص بی نهایت میوه بلوط روش تهیه شیرینی خانگی اتریشی آموزش بامیه خانگی با روشی جدید و ساده کیک هویج | طرز تهیه کیک هویج طرز تهیه دلمه کلم برگ غذای نانی خوشمزه و سنتی با مصرف روزانه یک گلابی 30 سال بیشتر عمر کنید آموزش درست کردن ساندویچ بوقلمون خواص چای کامبوجا نوشیدنی گازدار چینی ها سالاد سیب زمینی رژیمی را در خانه درست کنید آموزش درست کردن مسقطی انار ویژه شب یلدا روش درست کردن بستنی طالبی سالم ترین شکر را بشناسیم !