الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

کاهش فشار چشم با 7 راهکار طبیعی

مجموعه : پزشکی و سلامت
کاهش فشار چشم با 7 راهکار طبیعی

کاهش فشار چشم با 7 راهکار طبیعی میسر خواهد شد. اگر روزانه مدت زمان زیادی با چشمانتان کار می کنید . به دنبال راهکاری برای کاهش فشار چشم هایتان هستید در این پست سماتک 7 راهکار طبیعی برای کاهش فشار چشم را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

 کمپرس آب گرم
یک پارچه یا حوله تمیز را در آب گرم فرو ببرید و بچلانید. دراز بکشید و چشمانتان را ببندید. پارچه را بر روی چشمانتان قرار دهید و یک دقیقه صبر کنید. این کار را ۱ الی ۲ مرتبه در روز انجام دهید.

 

ورزش دادن چشم‌ها
ورزش دادن چشم‌ها به ‌صورت منظم علاوه بر کم کردن فشار چشم‌ها به بهبود گردش خون و بالا رفتن قدرت تمرکز و حافظه نیز کمک می‌کند. برای انجام این کار ابتدا یک مداد یا خودکار را با فاصله یک بازو در مقابل چشمانتان نگه‌دارید و به آن خیره شوید. سپس بدون از دست دادن تمرکز به ‌آرامی مداد را به چشمانتان نزدیک کنید. در مرحله بعد مداد را به ‌آرامی از چشمانتان دور کنید. این کار را ۱۰ الی ۱۵ مرتبه تکرار کنید. هر‌ چند ساعت یک بار یا در زمان استراحتتان این کار را انجام دهید.

 

لمس با کف دست‌ها
این کار یک راه حل مناسب برای افرادی است که مدت زمان‌ زیادی را به صفحه رایانه یا تلویزیون خیره می‌شوند. برای این کار کف دست‌ها را از طریق مالیدن به یکدیگر گرم کنید. سپس بدون لمس کردن پلک‌ها کف دست‌هایتان را بر روی چشمان خود قرار دهید. به مدت ۳۰ ثانیه در همین حالت بمانید. سپس دست‌ها را برداشته و چشمانتان را باز کنید. این کار را ۳ تا ۵ مرتبه در روز تکرار کنید.

 

گلاب (آب گل رز)
گلاب یک آرام‌بخش طبیعی و کاهنده فشار چشم است. ابتدا صورتتان را با آب سرد بشویید و آن را با حوله خشک کنید. سپس ۲ تکه پنبه را به گلاب آغشته کرده و بر روی پلک‌هایتان قرار دهید. ۲ مرتبه در روز این کار را تکرار کنید.

 

آب سرد
آب سرد می‌تواند با افزایش گردش خون و کاهش درد و ناراحتی در ماهیچه‌های اطراف چشم‌ها به کاهش فشار کمک کند. برای این کار هر ‌زمان که در چشم‌ها احساس فشار و خستگی کردید، مقداری آب سرد بر روی صورت خود بپاشید. در روش دیگر می‌توانید یک حوله را در آب سرد قرار داده و روی چشمانتان بگذارید.

 

نور خورشید
نگاه کردن به خورشید با چشم غیر مسلح در ساعت‌های اولیه صبح یکی از بهترین روش‌ها برای کم کردن فشار چشم و افزایش ویتامین دی بدن است. بدین منظور بین ساعت‌های ۸:۰۰ الی ۱۰:۰۰ صبح در ‌یک فضای باز بنشینید، چشمانتان را ببندید و اجازه بدهید نور خورشید برای ۱۰ دقیقه و به صورت مستقیم به صورت و چشمانتان بتابد.

 

ماساژ چشم‌ ها
ماساژ چشم‌ و پلک‌ها به صورت روزانه با افزایش گردش خون در پلک و به ‌خصوص ماهیچه‌های اطراف چشم موجب ایجاد احساس آرامش در این نواحی و رهایی از فشار چشم می‌شود. پیشنهاد ما استفاده از روغن زیتون است. برای این کار به مدت ۳۰ ثانیه و به کمک انگشتان دست، پلک‌ها و ماهیچه‌های بالای ابروی خود را ماساژ دهید. سپس همین کار را بر روی پلک پایین، استخوان گونه و شقیقه‌هایتان تکرار کنید. این کار را ۲ الی ۳ مرتبه در روز انجام دهید.

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری