سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

راههای درمان استئوپاتی چیست

مجموعه : پزشکی و سلامت
راههای درمان استئوپاتی چیست

راههای درمان استئوپاتی چیست 

 

اسئوپاتی یک سری دست کاری است که اعمال می شود تا جابه جایی برخی اعضا، اسکلت و ماهیچه هایی را که آمادگی سد کردن جریان خون و لنفاوی را دارند و ممکن است باعث بیماری شوند، اصلاح کند.

 

● اصل استئوپاتی

دستگاه محرک بدن، شرط اصلی صحت و سلامتی است. تنظیم دوبارۀ ساختارهای بدن به لطف تکنیک هایی که کارکرد اعضای آن و توانایی خوددرمانیش را اصلاح می کنند، استئوپاتی است. بنابراین استئوپاتی می تواند از بروز برخی بیماری ها پیشگیری کند و برخی دیگر را درمان نماید.

 

● مشخصه های استئوپاتی چیست؟

شناخته شده ترین نشانه های استئوپاتی تسکین دردها و مشکلات ماهیچه ای اسکلتی است، خصوصاً دردهای پشت و کمر. آزمایش های کلینیکی، اثربخشی استئوپاتی را از اولین روزها پس از بروز علائم، اثبات کرده است. بیمارانی که تحت درمان استئوپاتی قرار گرفته اند، از داروهای ضد التهاب و ضد درد کمتری استفاده می کنند.

با این حال، از آنجایی که تمام سیستم بدنی به یکدیگر وابسته اند، استئوپاتی به عنوان یک پیشگیرنده و یک درمان در مقابل بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد، حتی اگر شواهد قابل توجهی که اثربخشی این درمان بر روی آنها را اثبات کرده باشد، موجود نباشد.

 

● درمان های دیگر استئوپاتی:

▪ دردهای کمری

▪ ورم مفاصل

▪ پیچ خوردگی، کوفتگی، التهاب تاندون ها (کاهش ورم و درد).

▪ سیاتیک و دیسک کمر.

▪ فیبرومیالژیا (کاهش درد و بهبود کیفیت زندگی).

▪ دردهای پس از جراحی.

▪ دردهای گردنی.

▪ و سندروم کانال مچ.

 

● کمک به مشکلات مزمن:

▪ ناتوانی محرک مغزی (بهبود کیفیت خواب و هماهنگی محرک در بین نوزادان).

▪ مشکلات کارکرد روده ای (یبوست و…).

▪ میگرن.

▪ افسردگی (علائم در بین کسانی که تحت درمان ضد افسردگی قرار داشتند، کاهش یافت).

▪ استرس، اضطراب، مشکلات خواب.

▪ و فشار خون بالا.

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

چگونه گوشت را خوش طعم کنیم؟ ترفندهای ایتالیایی برای خوشمزه تر شدن ماکارونی طرز تهیه تارت زردآلو با خرما نکاتی مهم برای پختن کیک طرز تهیه ماهی سالمون سرخ شده غذای لذیذ دریایی آموزش کاچی چهار مغز خوراکی بسیار مفید آموزش درست کردن کوکو سبزی گیاهی رژیمی آموزش درست کردن بلوچیز برگر آموزش درست کردن اسموتی هندوانه ویژه شب چله طرز تهیه خورشت آلو اسفناج در منزل آموزش 3 مدل غذای رژیمی با کلم بروکلی آموزش درست کردن پاپ کرن کره ای در خانه