الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

7 بلایی که طلاق بر سر بدن فرد می آورد

مجموعه : پزشکی و سلامت
7 بلایی که طلاق بر سر بدن فرد می آورد

پس از طلاق و خاتمه زندگی مشترک بلاهایی بر سر جسم و بدن شما می آید که اثرات آن جبران ناپذیر است. سماتک باهدف آگاهی زوجین از تبعات منفی طلاق این نوشته را گردآوری کرده است.

 

1. پاها

افرادی كه تازه تجربه طلاق را پشت سر گذاشته‌اند، دچار مشكلات حركتی می‌شوند كه خودشان هم نمی‌توانند منشأیی برای آن پیدا كنند. این افراد اغلب از بالا رفتن از پله‌ها عاجز هستند یا اینكه نمی‌توانند مسافت زیادی را پیاده بروند. استرس ناشی از طلاق یا جدایی عاطفی می‌تواند موجب گرفتگی عضلانی هم شود.

 

2. پوست

استرس‌های عاطفی می‌توانند فرد را دچار اگزما كنند یا باعث بروز آكنه روی پوستش شوند. البته ماجرای مشكلات پوستی كه مطلقه‌ها تجربه‌اش می‌كنند به همین جا ختم نمی‌شود و گاهی ریزش سكه‌ای مو یا بیماری‌های نادر پوستی كه منشأیی برای‌شان پیدا نمی‌شود هم سراغ آنها می‌رود.

 

3. سینه

دردهای عاطفی گاهی می‌توانند تاثیری مشابه دردهایی كه منشأشان كاملا جسمی است بر بدن بگذارند. به همین دلیل شنیدن پاسخ نه از طرف كسی كه عاشقش هستیم یا طرد شدن توسط او می‌تواند واقعا دردناك باشد و این احساس را در ما ایجاد كند كه كسی با مشت و لگد به سینه‌مان كوبیده است.

 

4. مغز

محققان می‌گویند اندوهی كه در زمان جدایی سراغ‌تان می‌آید، درست همان بخش از مغز كه با معتاد شدن‌تان فعال می‌شود را فعال می‌كند. اسكن‌های مغزی افرادی كه طرد عاطفی را تجربه كرده بودند، فعالیتی مشابه كسانی كه كوكائین مصرف كرده بودند را نشان داد. بررسی‌ها نشان می‌دهد كه ما داغداری زمان طلاق را به همان شكل تجربه می‌كنیم كه آدم‌هایی كه عزیزشان از دنیا رفته است. شوكه بودن، انكار، غصه و حزن، عصبانیت، سرزنش كردن خود، سرزنش كردن و مقصر دانستن دیگری، احساس بی‌پناهی، ترس از آینده، افسردگی و پس از همه این تجربه‌های احساسی پذیرش واقعیت و سازگاری با آن نه‌تنها سراغ مطلقه‌ها می‌رود بلكه توسط كسانی كه مرگ عزیزشان را تجربه می‌كنند هم تجربه می‌شود.

 

5. معده

استرس باعث بالا رفتن وزن می‌شود. بدن فردی كه استرس زیادی را تجربه می‌كند، مستعد جذب قند و چربی است و به همین دلیل افراد در چنین شرایطی دچار پراشتهایی بیمار گونه‌ای می‌شوند كه از پس كنترلش برنمی‌آیند.

 

6. چشم‌ها

اشك‌های احساسی، آبكی‌تر از اشك‌های معمولی هستند و میزان نمك‌شان هم كمتر است. این اشك‌های آبكی باعث می‌شوند كه آب به بافت‌های نمكی‌تر كه اطراف چشم هستند، نفوذ كند و باعث شود كه چشم‌های‌تان پس از اشك ریختن پف كرده به نظر برسد.

 

7. قلب

متخصصان می‌گویند خطر ایست قلبی در دو هفته بعد از طلاق می‌تواند جان هر كسی كه چنین جدایی را تجربه می‌كند، تهدید كند. بالا رفتن سطح آدرنالین بدن را به وضعیتی كه در زمان دعوای شدید آن را تجربه می‌كنید دچار می‌كند و چنین سطحی از استرس می‌تواند فرد را دچار یك حمله قلبی ناگهانی كند.

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری