سفر
قصر شیرین
الفبا

نیم نگاهی به گذشته

دعای باردار شدن زن به همراه ترجمه فارسی ختنه چیست؟ | ختنه چگونه انجام میشود؟ دندان درد در بارداری را چگونه خوب کنیم؟ گیاهخوران بهتر است از این مواد غذایی مصرف کنند نازایی چیست؟ | علل و راه درمان نازایی زنان و مردان بهترین مسکن درد دندان سنگ لوزه چیست؟ | علل علائم و راه درمان سنگ لوزه آتروفی واژن چیست؟ | علل علائم و راه درمان آتروفی واژن کلاژن چیست و چرا بدن ما به کلاژن نیاز دارد؟ کبد سمی چیست و چه نشانه هایی دارد؟ آمبولی ریه چیست؟ علائم و راه درمان آمبولی ریه ورزش شدید زنان باردار چه تاثیری روی مدت زمان بارداری خواهد داشت اگر بواسیر دارید از خوردن این مواد غذایی اجتناب کنید بخور و نخورهای پیشگیری از یائسگی زودرس بیوتین چیست؟ | خواص ویتامین B7 بیوتین مری و بیماریهایی که مری را گرفتار می کنند آمپول فشار در زایمان طبیعی استفاده کنیم؟ لبنیات و تاثیر انواع مواد لبنی روی سلامت بدن سردرد در بارداری به چه علت است؟ سرماخوردگی کودکان را با این روش درمان کنید
سماتک
الفبا

وزارت بهداشت بالاترین علت مرگ و میر را اعلام کرد

مجموعه : پزشکی و سلامت
وزارت بهداشت بالاترین علت مرگ و میر را اعلام کرد

 

 

اصلی ترین عوامل خطر در سلامت افراد  بالا بودن فشار خون، چاقی، افزایش وزن و داشتن رژیم غذایی نامناسب است و  سکته های قلبی، مغزی، سرطان و حوادث و سوانح بیشترین عوامل مرگ در کشور را شامل می شوند.

 

دکتر بهزاد دماری در اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور ، گفت: با توجه به تغییر سیمای بیماری ها به سمت بیماری های غیر واگیر در کشور لازم است شبکه جامع و همگانی سلامت با هدف مدیریت پیشگیری و ارائه خدمات سلامت ایجاد شود.

مشاور معاون بهداشت، بر نظارت مردم محور، تداوم و جامعیت خدمات مراقبتهای بهداشتی، ورود منظم به گیرندگان خدمت به نظام سلامت و بهره مندی راهبردی از نیروهای تحصیلکرده در استقرار شبکه جامع و همگانی سلامت تاکید کرد.

وی اصلی ترین عوامل خطر در سلامت افراد را بالا بودن فشار خون، چاقی، افزایش وزن و داشتن رژیم غذایی نامناسب عنوان کرد و افزود: سکته های قلبی، مغزی، سرطان و حوادث و سوانح بیشترین عوامل مرگ در کشور را شامل می شوند.

دماری بر مصرف روزانه ۵ نوبت میوه و سبزی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر در کشور ۱۸ میلیون افراد کم تحرک، ۹ میلیون افراد چاق و ۱۵ میلیون نفر دارای کلسترول بالا هستند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای برنامه پزشک خانواده در دو استان فارس و مازندران گفت: یکی از چالشهای موجود در اجرای برنامه پزشک خانواده در این دو استان نبود مراقبتهای اولیه بهداشتی از سوی پزشک خانواده است.

رئیس واحد بیماریهای غیر واگیر که در این اجلاس با موضوع “برنامه استقرار شبکه جامع و همگانی سلامت شهرستانهای دو استان فارس و مازندران و شهرستانهای جدید” سخنرانی کرد، بر همکاری های بین بخشی در جغرافیاهای تعریف شده در برنامه تاکید کرد و افزود:

 

هدف از این برنامه سطح بندی خدمات، نوآوری، مراقبت تیمی، حفظ و تقویت در شبکه جامع و همگانی سلامت است.

وی با اشاره به ارتباط هر مرکز سلامت خانواده با ۴ پایگاه سلامت خانواده گفت: در این برنامه به سیستم شبکه جامع و همگانی سلامت، کارشناسان سلامت روان، رژیم غذایی، خود مراقبتی و همیاری اضافه شده است.

دماری از الگوی باز طراحی شده در مراکز سلامت خانواده خبر داد و افزود: خود مراقبتی مردم، غربالگری و هدفمندی و شناسایی زودرس عوامل خطر، تضمین مراقبت از بیماران مزمن غیر واگیر در سطح یک خدمات ارائه شده به مردم است.

وی در پایان ادامه داد: در سطح دوم خدمات نیز، استفاده از بخش خصوصی، نیمه خصوصی و دولتی مثل باشگاههای ورزشی و مراکز مشاوره خانواده مورد تاکید قرار گرفته است.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
شاد اسکانو سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

خواص و فایده های گردو آموزش درست کردن کیک ماست با سبزیجات معطر طرز تهیه کیک کره ای به شیوه فرانسوی نکاتی مهم برای پخت کیک خانگی پف دار فایده مصرف شیر برای بدن و سلامت مغز طرز تهیه چای ماسالا نوشیدنی خوش طعم و مقوی سرکه سیب را خودتان درست کنید آموزش درست کردن شیرینی قارچی دانستنی های تغذیه ای درباره انواع فست فودها طرز درست کردن شیر کاکائو نذری ویژه هیئتهای محرم لیست غذاهای محلی استان تهران | طرز تهیه انواع غذاهای محلی تهران تکنیک های مهم برای بهتر درست کردن جوجه کباب