الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

پیشگیری و درمان سرطان پروستات با مصرف گوجه فرنگی

مجموعه : پزشکی و سلامت
پیشگیری و درمان سرطان پروستات با مصرف گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یکی از خوراکی های مفید برای جلوگیری و پیشگیری از سرطان پروستات است. تاثیرات ضد سرطانی گوجه فرنگی همراه با حبوباتی مانند نخودفرنگی، لوبیا، عدس و سویا و مخصوصاً میوه‌ها و سبزیجات بیشتر است. گوجه فرنگی اثر محافظتی و ضد سرطانی دارد، به ویژه هنگامی که با حبوبات همراه باشد اثر ضد سرطان پروستات دارد.

 

تحقیقاتی توسط موسسه پزشکی انگلستان انجام شد و محققان آزمایشهایی بر روی 15 هزار مرد که در حدود 2 هزار نفر آنها به سرطان پروستات مبتلا بودند انجام دادند؛ محققان با در نظر گرفتن عواملی مانند سن یا سابقه سرطان خانوادگی، رژیم غذایی شرکت کنندگان که مبتلا به سرطان و آنها که مبتلا نبودند را مقایسه کردند.

 

نتایج نشان دادند مصرف حداقل 10 گوجه فرنگی در هفته تقریباً 20 درصد خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد زیرا گوجه فرنگی اثرات ضد سرطانی دارد و دارای لیکوپن و آنتی اکسیدان بسیار قوی است. تحقیقات قبلی هم فواید گوجه فرنگی بر روی سرطان پروستات را نشان داده بودند؛ تاثیرات ضد سرطانی گوجه فرنگی همراه با حبوباتی مانند نخودفرنگی، لوبیا، عدس و سویا و مخصوصاً میوه‌ها و سبزیجات بیشتر است. این موادغذایی باعث به دست آوردن انرژی می‌شوند و قدرت بدنی را بیشتر می‌کنند و باعث می‌شوند فعالیت بدنی بیشتر شود و در نتیجه این راهی مناسب برای پیشگیری از سرطان است.

 

 

منبع: فارس

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری