سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

کاهش عمر با نشستن های طولانی مدت

مجموعه : پزشکی و سلامت
کاهش عمر با نشستن های طولانی مدت

نشستن طولانی مدت باعث افزایش سریع روند پیری و کاهش عمر می شود. پزشکان همواره توصیه می کنند افرادی که کارهای نشسته دارند لحظاتی را از پشت میز کار برخیزند و ورزش کنند. خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری های مرتبط با نشستن طولانی مدت در افرادی که برای مدت های طولانی می نشستند اما ورزش می کردند نسبت به افرادی که کم ورزش می کردند و یا ورزش نمی کردند، تنها یک سوم کمتر است.

 

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد، افرادی که هر روز ساعات طولانی را به صورت نشسته رو به روی رایانه یا تلویزیون سپری می کنند حتی اگر ورزش هم بکنند با خطر زیاد ابتلا به دیابت، بیماری قلبی، سرطان و طول عمر کوتاه مواجه می شوند. به گزارش سماتک به نقل از لایو ساینس، محققان دانشگاه «تورنتو» در بیانیه ای اعلام کردند: بیش از نیمی از متوسط روز یک فرد به صورت نشسته رو به روی رایانه و یا تلویزیون سپری می شود که این موضوع خطر ابتلا به دیابت، بیماری قلبی، سرطان را افزایش می دهد.

 

مطالعه این محققان همچنین نشان داد که حتی ورزش کردن نیز به رغم فوایدی که برای تقویت وضعیت سلامتی دارد اما به تنهایی نمی تواند خطر ابتلا به بیماری های ناشی از نشستن طولانی مدت را کاهش دهد. محققان در این مطالعه 47 مطالعه را در زمینه ارتباط میان نشستن و میزان مرگ و میر بررسی کردند.

 

این مطالعه نشان داد: افرادی که برای دوره های طولانی می نشینند نسبت به افرادی که کمتر می نشینند، بیشتر احتمال دارد که بر اثر مشکلات سلامتی جان خود را از دست بدهند. محققان می گویند: نشستن بیش از هشت ساعت اثرات منفی بر سلامتی دارد. محققان همچنین متوجه شدند که نشستن بیش از حد خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را 18 درصد و خطر مرگ ناشی از ابتلا به سرطان را 17 درصد افزایش می دهد.

 

محققان می گویند: نشستن طولانی مدت با افزایش 91 درصدی ابتلا به دیابت نوع دو ارتباط دارد و خطر ابتلا به سرطان و مشکلات قلبی عروقی را به ترتیب 13 و 14 درصد افزایش می دهد.  محققان متوجه شدند که نشستن طولانی مدت خطر ابتلا به سرطان های سینه، روده، راست روده ، آندومتر و تخمدان را نیز افزایش می دهد.  این مطالعه همچنین نشان داد که حتی ورزش کردن هم نمی تواند خطرات ناشی از نشستن طولانی مدت را بطور کامل برطرف سازد.  

 

برای مثال محققان در این مطالعه متوجه شدند که خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری های مرتبط با نشستن طولانی مدت در افرادی که برای مدت های طولانی می نشستند اما ورزش می کردند نسبت به افرادی که کم ورزش می کردند و یا ورزش نمی کردند، تنها یک سوم کمتر بود.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

روش درست کردن گرانول کره بادام زمینی و شکلات آموزش درست کردن کراکر بادام زمینی خواص بی نظیر آب هندوانه برای بدن انسان چگونه در خانه کیک بستنی درست کنیم؟ پیتزاهای خوشمزه ای که در دنیا سرو می شوند آموزش درست کردن مینی ساندویچ مرغ با نان تست طرز تهیه کیک مخلوط گلابی و زنجبیل طرز درست کردن کیک اسمارتیز شکلاتی ویژه کودکان طرز تهیه شیرینی بدون روغن رژیمی آموزش تست خمیر نان با انگشت آموزش تصویری درست کردن کاپ کیک هویج با سیب طرز تهیه ی غذای راحت و خوشمزه ریزوتو مرغ و قارچ