الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

متادون را با احتیاط مصرف کنید!

متادون را با احتیاط مصرف کنید!

متادون یکی از داروهای ترک اعتیاد است که برای درمان بیماران معتاد مورد استفاده قرار می دهند. متادون به دو صورت قرص و شربت در کلینیک های ترک اعتیاد ارائه می شود. با توجه به اینکه متادون تجویزی پزشکان از مراجع قانونی و تحت کنترل شدید خلوص و قدرت آن است اما فرآورده هایی مثل متادون وقتی از نظارت خارج می شود می تواند ناخالصی و آلودگی میکروبی بوده یا در قرص و شربت تولید گردیده از آن اصلا ماده دارویی وجود نداشته باشد پس نتیجه حاصله این است که آنچه بر آن نظارت وجود ندارد، قابل اطمینان هم نیست.

 

متادون از جمله مواد شبه افیونی شمرده می شود که یا به صورت طبیعی مثل تریاک و کدئین از خشخاش بدست می آیند و یا مثل هروئین و مرفین نیمه مصنوعی هستند، اما متادون کاملا شیمیایی است و به صورت مصنوعی از طریق آزمایشگاهی تولید می شود و بیشتر در درمان وابستگی به سایر مواد شبه افیونی مثل هروئین، کدئین و مرفین کاربرد دارد.

 

تسکین درد بیماری های صعب العلاج که با مسکن های معمول آرام نمی شوند و درمان اعتیاد به مواد شبه افیونی و مرفین و… از جمله کاربردهای آن است. اگر این ماده به صورت منظم و تحت نظارت پزشک و در زمان مدنظر پزشک استفاده شود، تسهیل کننده ترک اعتیاد خواهد بود.

 

نکته قابل توجه اینکه میزان متادون تجویزی توسط پزشک صرفا برای همان فرد است و ممکن است برای فرد دیگری با همان جنسیت، سن و سال و وزن ایجاد مسمومیت یا مانند دیگر شبه افیون ها با کند کردن سیستم تنفسی خطراتی را ایجاد نماید.

 

اگر متادون با الکل مصرف شود حتی عوارضی چون گیجی، منگی، خواب آلودگی، ناراحتیهای گوارشی هم درپی خواهد داشت لذا کسانی که متادون مصرف می کنند حتماً باید غذاهای مصرفی را از نظر نداشتن الکل کنترل کنند.

 

 

منبع: مهر

 

 

 

 

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری