الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

ترشح هورمون مردانه “تستوسترون” در بدن خانمها

ترشح هورمون مردانه “تستوسترون” در بدن خانمها

ترشح هورمون مردانه “تستوسترون” در بدن زنان و خانمها گاهی توقات خیلی زیاد می شود و این مشکل به دلایل مختلف می تواند اتفاق بیفتد. بسیاری از زنان که در بیرون از خانه شغل های ریاست یا مدیریت دارند دچار ترشح هورمون مردانه در بدنشان می شوند.

 

وقتی افراد در پست‌های مدیریتی قرار می‌گیرند درآمدشان بیشتر می‌شود اما تحقیقی جدید نشان داده که در چنین وضعیتی زنها علاوه بر درآمدشان میزان هورمون تستوسترون‌ بدن‌شان مشهور به هورمون مردانه هم افزایش پیدا می کند!

 

در بیشتر موارد تفاوت در میزان هورمون‌ها در مردان و زنان به تفاوت‌های مادرزادی هر كسی مرتبط دانسته می‌شود اما محققان به تازگی كشف كرده‌اند كه زنان در زمانی كه نقشی قدرتمند ایفا می‌كنند میزان هورمون تستوسترون در بدن‌شان افزایش پیدا می‌كند.

 

تِستوستِرون (Testosterone) از هورمون‌های استروئیدی مهم موجود در بدن انسان از زن و مرد است که اثرات آندروژنیک (جنسیتی) و آنابولیک (سازنده، رشددهنده) دارد.

 

محققان در دانشگاه ویسكانسین-مدیسون در یك تحقیق از گروهی از دواطلبان خواسته‌اند كه نقشی نیاز به اعمال قدرت مثلا برای اخراج یك كارمند ایفاء كنند.

 

از داوطلبان خواسته شد كه در نقش خود نشان دهند اعتماد به نفس كافی دارند و در تصمیم‌شان قاطع هستند. آزمایش‌ها پس از این ایفای نقش نشان داده كه در هورمون‌های مردها تغییری ایجاد نشده اما میزان هورمون تستوسترون در زنها افزایش چشمگیری داشته است.

 

به طور متوسط بدن هر مرد 20 برابر بیشتر از بدن هر زن تستوسترون تولید می‌کند هرچند به دلیل متابولیسم بیشتر سطح پلاسمایی این هورمون در مردان هفت برابر زنان است.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری