الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

برای داشتن دندان های سالم این خوراکی ها بخورید

مجموعه : رژیم و تغذیه
برای داشتن دندان های سالم این خوراکی ها بخورید

برای داشتن دندان های سالم این خوراکی ها بخورید

 اگر می خواهید که دندان های سالم و زیبایی داشته باشید و تا پایان عمر از دندان مصنوعی استفاده نکنید باید یک سری از غذاها و خوراکی ها را بیشتر بخورید و گروهی از غذاها را اصلا نخورید.

 

برای آن که دندان های سالمی داشته باشیم باید نکات مختلفی از جمله تغذیه و تمیزی دندان ها را رعایت کنید. خوردن غذاها و موادی که برای سلامت دندان می توانند مفید باشند از جمله این موارد است.

 

پنیر
یکی از بهترین خوراکی هایی که می توانید روزانه از آن مصرف کنید پنیر است. پنیر میزان کمی شکر دارد در حالی که به عنوان یک منبع سرشار از کلسیم شناخته می شود. در پنیر همچنین پروتئینی وجود دارد که می تواند به سفیدی و استقامت دندان ها کمک به سزایی کند. پزشکان توصیه می کنند افرادی که دارای کهولت سن شده اند از پنیر حتما استفاده کنند.

 

کرفس
بسیاری از سبزی های تازه و خشک می توانند برای دندان ها بسیار مفید باشند اما در این میان کرفس به نوعی بهترین سبزی برای دندان ها است. بسیاری از پزشکان بر این عقیده هستند که کرفس می تواند مواد مغذی خودش را روی دندان ها جای بگذارد و این به تمیزی و همچنین مقاومت آن ها کمک به سزایی می کند.

 

آب
آب می تواند برای هر بخشی از بدن هزاران فایده داشته باشد. اب می تواند از پویسدگی های دندان شما جلوگیری کند و همچنین لثه ها را نیز طراوت می بخشد. در خوردن آب تعادل را رعایت کنید و البته حتما روزی 8 لیوان را در خاطر داشته باشید.

 

ماست
تمامی لبنیات به نوعی می توانند برای دندان ها مفید باشند اما ماست یکی از بهترین و همچنین خوشمزه ترین این محصولات است. ماست حاوی میزان زیادی از کلسیم و فسفات است که می تواند سلامت دندان و لثه شما را تضمین کند.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری