الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

جدیدترین متد علمی برای درمان شوره موی سر

مجموعه : بهداشت مو
جدیدترین متد علمی برای درمان شوره موی سر

اگر به دنبال روشی برای از بین بردن شوره موهای سرتان هستید بهتر است این مقاله سماتک را دنبال کنید. شوره سر به دلایل مختلفی به وجود می آید که با متد علمی جدید به راحتی قابل درمان است. موثرترین راه برای درمان و کنترل شوره‌ی سر، استفاده از شامپوی ضد شوره و داروهای مخصوص پوست سر است.

 

شوره‌ی سر، یک بیماری شایع پوست سر است، که در آن تکه‌های کوچک خشک شده‌ی پوست، از پوست سر جدا می‌شوند. اگر موهای تیره‌ای دارید یا موهایتان را تیره رنگ کرده‌اید، ممکن است متوجه این پوسته‌ها روی مو یا شانه‌هایتان شوید. شوره‌ی سر ممکن است پوست سر شما را نیز خارش‌دار کند.

 

بسیاری از مردم معتقدند که شوره‌ی سر، بخاطر عدم رعایت بهداشت بوجود می‌آید، اما این درست نیست. اگرچه شستشوی ناکافی می‌تواند باعث مشخص‌تر شدن شوره‌ی سر شود، محققان هنوز در حال مطالعه‌ی علل آن هستند که بنظر می‌رسد پیچیده باشد.

 

1. دستورالعمل‌های روی بطری شامپوی ضد شوره را دنبال کنید: شامپوهای ضد شوره‌ی بسیار متنوعی وجود دارند، و هر کدام از آنها برای کنترل علائم، مواد تشکیل دهنده‌ی فعال مختلفی دارند. برای گرفتن بهترین نتیجه، همیشه به دستورالعل‌های روی بطری عمل کنید. بعنوان مثال، بعضی از شامپوهای ضد شوره را باید روی مو و پوست سرتان کف بیاورید و قبل از آبکشی، حدود ۵ دقیقه روی موهایتان باقی بگذارید. بقیه‌ی شامپوها لازم نیست روی پوست سر باقی بمانند. 

 

2. اگر آسیایی هستید، هر روز موهایتان را بشویید و هفته‌ای دو بار از شامپوی ضد شوره استفاده کنید: اگر استفاده از یک شامپوی ضد شوره به شما کمک نکرد، بصورت متناوب از شامپوهای ضد شوره با مواد تشکیل دهنده‌ی فعال مختلف استفاده کنید.

 

3. آگر آفریقایی، یا آمریکایی هستید، فقط یکبار در هفته با استفاده از شامپوی ضد شوره موهایتان را بشویید: برای اینکه بفهمید بهترین محصول توصیه شده برای نوع موهای شما کدام است، به یک متخصص پوست دارای برد تایید شده مراجعه کنید.

 

4. هنگام استفاده از شامپوی ضد شوره‌ای که حاوی «کول تار» است مراقب باشید: این نوع شامپوها می‌توانند رنگ موهای بلوند، خاکستری یا سفید را تغییر دهند، بنابراین اگر موهای رنگ شده‌ی روشن دارید، شاید بخواهید که یک شامپوی ضد شوره‌ی دیگر را امتحان کنید. این شامپوها همچنین، پتانسیل آن را دارند که پوست سر شما را نسبت به نور خورشید، حساس‌تر کنند. اگر شما از این نوع شامپوی ضد شوره استفاده می‌کنید، باید هنگامیکه بیرون منزل هستید با گذاشتن کلاه از پوست سرتان در برابر خورشید محافظت کنید و هر زمانی که ممکن است به سایه بروید.

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری