سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

درمان ‎های خانگی بیماری‎ های گوارشی و معده درد

مجموعه : مدل مو
درمان ‎های خانگی بیماری‎ های گوارشی و معده درد

در اینجا سماتک با هدف بهبود بیماری های گوارشی و معده درد در افراد مختلف این نوشته را در بخش طب سنتی و داروهای گیاهی سماتک گردآوری کرده است. برای درمان معده درد بهتر است به جای استفاده از داروهای شیمیایی به طب سنتی و داروهای خانگی روی بیاورید.

 

درمان‎های خانگی بیماری‎های گوارشی و معده درد:
-مصرف عرق نعناع یا دم نوش نعناع و بابونه البته افراد توجه داشته باشند مصرف بیش از حد عرق نعناع خود موجب سوزش معده می‎شود چرا که دهانه معده را گشاد می‎کند و باعث تحریک دهانه معده می‎شود.

 

-گذاشتن کیسه آب گرم یا کیسه‎ای که محتوی سیاه‎دانه یا جو, روی معده برای رفع درد معده مفید است.

 

-مصرف زیره سیاه و سبز در غذاها

 

-مصرف نان زیره

 

-مصرف رازیانه یک ضد التهاب بسیار خوب است و برای رفع ناراحتی‎های گوارشی مفید است.

 

-مالیدن روغن سیاه‎دانه و کیسه جو گرم شود و روی معده گذاشته شود.

 

-مصرف چای بومادران, چای دارچین, دم نوش گشنیز, شربت یا دم نوش گیاه افسنتین

 

-زنجبیل پرورده مقوی معده است, مانند مرباها دیگر تهیه می‎شود و می‎توان زنجبیل تازه را رنده کرد و با عسل به قوام مربا درآورند.

 

-لیمو قند بسیار برای معده مفید است,می‎توان لیمو را به دلخواه ورقه ورقه کرده و داخل یک شیشه ریخته به نحوی که یک لایه لیمو و یک لایه شکر ریخته شود و به همین ترتیب شیشه را پر کنند.

 

-مصرف آناناس و پوست کیوی

 

 

منبع:tasnimnews.com

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه دسر توت فرنگی خامه ای طرز درست کردن اسموتی موز با کره بادام زمینی آموزش درست کردن ژله بستنی طرز تهیه خورشت داوود پاشا طرز تهیه باترمیلک خانگی برای استفاده در کیک مربای سیب آموزش درست کردن طرز تهیه ترشی مخلوط خانگی خواص میوه آناناس برای بدن انسان طرز تهیه رولت مرغ با عسل مناسب برای وعده شام پنکیک آلمانی | روش درست کردن طرز تهیه پنکیک آلمانی طرز درست کردن باقلوای گوشت خواص ادویه کاری و فواید آن برای بدن