الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

دمپایی و صندل دیگران را پا نزنید

مجموعه : زیبایی پوست
دمپایی و صندل دیگران را پا نزنید

دمپایی و صندل دیگران را پا نزنید

دمپایی و صندل در فصل تابستان می تواند بیماریهای پوستی را از فردی به فرد دیگر منتقل کند. زگیل و قارچ دو بیماری هستند که از طریق پوشیدن دمپایی دیگران به انسان انتقال پیدا می کند.

 

استفاده از دمپایی مشترک سبب انتقال زگیل می‌شود
ندا ادیبی, متخصص پوست اظهار داشت: استفاده از دمپایی مشترک زگیل را منتقل کرده چرا که بسیاری از مواقع ممکن است دمپایی خیس باشد و این مسئله جابجایی ویروس زگیل را از فردی به فرد دیگر امکان‌پذیر می‌کند.

 

قارچ پا
قارچ پا بیشتر در اثر تماس مستقیم با فرد آلوده ایجاد شده و از سطوحی همچون دمپایی کمتر منتقل می‌شود همچنین قارچ لابلای انگشتان پا در افرادی که فعالیت‌های ورزشی انجام می‌دهند بیشتر است و برای پیشگیری از این مسئله باید به طور مرتب نسبت به شست و شوی پا اقدام کرد.

 

راهکارهای پیشگیری از قارچ پا
    – شست و شوی مرتب جوراب
    – پا برهنه راه نرفتن در محیط‌های آلوده
    – شست و شوی کامل لابلای انگشتان

 

از جمله راهکارهای پیشگیری از قارچ پا است که این مسئله در افراد مبتلا به دیابت اهمیت بیشتری داشته چرا که در صورت بروز آن فرد را با چالش‌های زیادی همراه می‌سازد.

 

– خشک‌کردن پا پس از شست و شو می‌تواند احتمال ابتلا به قارچ را برای کسانی که در محیط‌های آلوده قرار گرفته‌اند کمتر کند.

 

قارچ پا بیشتر در کدام افراد بروز می کند؟
قارچ لای انگشتان پا بیشتر در میان افرادی که دچار نقص ایمنی بوده یا فعالیت زیاد بدنی دارند بروز می‌کند. دانش‌آموزان بیشتر در معرض ابتلا به عفونت‌های ویروسی همچون تب‌خال و زگیل بوده چرا که با دست زدن به نیمکت دانش‌آموز مبتلا به زگیل، احتمال بروز آن در فرد دیگر وجود دارد. همچنین شپش سر در میان دانش‌آموزان شایع‌تر است لذا توصیه می‌کنم این قشر از جامعه از تماس مستقیم سر و موها با یکدیگر جلوگیری کنند.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری