الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

ترفندهای اصولی برای داشتن لب های صاف و نرم

مجموعه : زیبایی پوست
ترفندهای اصولی برای داشتن لب های صاف و نرم

اگر دوست دارید که لب های زیبا، صاف و نرم داشته باشید باید روتین زندگی تان را تغییر دهید. سماتک ترفندهای اصولی برای داشتن لب های صاف و نرم را برایتان بیان می کند. عدم محافظت از لب‌هایتان در برابر آسیب‌های خورشید و باد، یا لیس زدن و گاز گرفتن لب‌هایتان، می‌تواند منجر به خشک و زبر شدنشان شود.

 

این حالت، وضعیتی غیر جذاب، ناراحت کننده، و مستعد ابتلا به ترک خوردگی و حتی عفونت است. اگر از چنین وضعیتی خوشتان نمی‌آید، تنها با اعمال چند تغییر ساده در روتین زندگی‌تان، می‌توانید در عوض چنین حالتی، لب‌هایی نرم و صاف بدست بیاورید.

 

1. شب‌ها پیش از اینکه بخوابید، به لب‌هایتان پماد مرطوب کننده بمالید. می‌توانید محصولات مخصوص مو را از داروخانه خریداری کرده، یا اینکه از روغن زیتون، روغن بچه، یا حتی وازلین استفاده نمایید. یادتان باشد که در طول ماه‌های سرد سال، باید بیشتر به این مرحله توجه داشته باشید.

 

2. آب بیشتری بنوشید. حداقل نوشیدن حدود 2 لیتر مایعات در یک روز، به بدن و لب‌هایتان کمک خواهد کرد تا هیدراته بماند. شب‌ها یک بخور در خانه‌تان روشن کنید، مخصوصا اگر بخاطر آب و هوای خشک است که لب‌هایتان خشک و زبر شده‌اند.

 

3. هر زمانی که می‌خواهید از خانه خارج شوید، از نرم‌کننده‌های لبی که حاوی ضد آفتاب هستند استفاده کنید. لب‌های شما هم دقیقا مانند بقیه‌ی قسمت‌های پوستتان در برابر اشعه‌های ماورای بنفش نور خوردشید آسیب پذیرند. حتی‌الامکان نرم‌کننده‌ای را انتخاب کنید که حاوی مواد تشکیل دهنده‌ی کمی باشد.

 

4. شب‌ها پس از اینکه مسواک زدید، لب‌هایتان را هم با یک مسواک نرم رویه سایی کنید تا سلول‌های مرده‌ی پوست لبتان از بین بروند، و لب‌هایتان نرم‌تر شود. رویه‌سایی باید با حرکات دایره‌وار و به آرامی انجام بگیرد. برای پیشگیری از زخم شدن لب‌هایتان، بیشر از ۶۰ ثانیه عمل رویه سایی را انجام ندهید. اگر هرگونه درد یا قرمزی احساس کردید، مدت زمان رویه‌سایی لب‌هایتان را بیشتر فاصله دهید.

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری