الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

ماسک مفید برای درمان جوش های چرکی

مجموعه : زیبایی پوست
ماسک مفید برای درمان جوش های چرکی

در این مطلب روش تهیه یک ماسک مفید برای بهبود و درمان جوش های چرکی را به شما آموزش می دهیم. ریواس از گیاهان بوته ای و صخره ای است که بیشتر در دامنه کوهها و مناطق خشک و نیمه خشک کوهستانی می روید. این گیاه از ابتدای اردیبهشت و پس از بارش باران بیشترین رشد و نمو را دارد و تا ابتدای تابستان قابل برداشت است. از این گیاه می توان ماسکی برای پوست تهیه کرد.

 

ماسک ریواس بیشتر در بهبود جوش های سرسیاه و چرکی صورت به کار می رود. به گزارش سماتک، با توجه به اینکه فصل بهار زمان رویش ریواس است، می توان با تهیه ریواس از آن به عنوان ماسک در بهبود جوش و کک و مک استفاده کرد. برای پوست‌های چرب، ماسک‌های حاوی خاک رس و ریواس له شده مناسب هستند. برای پوست‌های خشک و طبیعی بهتر است از ماسک‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید.

 

در صورتی که پوستتان بسیار حساس و خشک است به جای بُخور و ماسک بهتر است از کمپرس استفاده کنید. ریواس له شده را با مقدارى سرکه مخلوط نمایید و روى تمام صورت بمالید این ماسک براى از بین بردن کک و مک و جوش هاى چرکى و از بین بردن لک و جاى جوش مفید است.

 

ریواس رنده شده را با آب لیمو مخلوط نمایید و این لوسیون را به پوست خود بمالید این لوسیون موجب از بین رفتن جوش و لک می شود. ماسک ریواس برای برطرف کردن جوشهای چرکى بسیار مفید است. پودر گل ریواس را با یک قاشق ماست مخلوط کنید و هفته اى سه بار روى پوست صورت بمالید.

 

ماسک ریواس و عسل نیز یکی از ماسک هایی است که برای برطرف کردن جوش های سرسیاه کاربرد دارد. یکی از ماسک هایی که مناسب فصل گرماست، ریواس له شده به همراه خیار است. این ماسک موجب شادابی پوست شده و رطوبت بسیاری را جذب پوست می کند که موجب سفتی پوست صورت نیز می شود.

 

 

 

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری