الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

چه کارهایی باعث پیری پوست می شود؟

مجموعه : زیبایی پوست
چه کارهایی باعث پیری پوست می شود؟

چه کارهایی باعث پیری پوست می شود؟

اگر می خواهید که همیشه پوست جوان و زیبایی داشته باشید و از پیر شدن پوست خود هراس دارید این نوشته را در بخش زیبایی پوست سماتک دنبال کنید.

 

1. تمام چربی ها را حذف نکنید:

گاهی اوقات با رژیم گرفتن بسیاری از شما سعی می کنید که کلا چربی ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید ولی باید بدانید که برخی از چربی های مفید که حاوی امگا۳ نیز می باشند برای جوان ماندن و شادابی پوست مورد نیاز می باشند بنابراین چربی های مفید که در انواع ماهی ها و غذاهای دریایی ومغزها یافت می شوند را هرگز از رژیم غذایی خود حذف نکنید.

 

2. خانه را بیش از حد گرم نکنید :

گرم کردن بیش از حد خانه در فصول سرد سال باعث از دست رفتن آب و رطوبت پوست می شود و همین کم آبی پوست باعث خشک و چروک شدن پوست می شود.

 

3. به پشت بخوابید :

سعی کنید عادت کنید به پشت بخوابید زیرا گذاشتن صورت روی بالش و به یک طرف خوابیدن باعث چروک شدن پوست می شود.

 

4. بیش از حد آرایش نکنید:

آرایش کردن بیش از حد باعث مسدود شدن منافذ پوست وخشک شدن پوست می شود و درنتیجه پوست شروع به چروک شدن می کند و همین امر باعث پیری پوست می شود.

 

5. کرم ضد افتاب را همیشگی کنید :

متخصصین بارها و بارها به روی استفاده از کرم ضد آفتاب تاکید کرده اند پس باید بدانید که همیشه این کرم را استفاده کنید و مصرف این کرم را فقط محدود به زمان هایی که بیرون از منزل می روید نکنید .

 

6. کرم دور چشم استفاده کنید :

چون پوست دور چشم نازک تر از قسمت های دیگر صورت است زودتر چروک می شود بنابراین نباید کرم دور چشم را فراموش کنید.

 

7. زیاد نشستن را ترک کنید :

زیاد نشستن باعث افزایش وزن و همچنین باعث بیماریهای قلبی و عروقی می شود بنابراین بهتر است این کاررا ترک کنید و خودتان را بیشتر به ورزش و فعالیت عادت دهید.

 

8. کمتر تلویزیون تماشا کنید :

تماشای تلویزیون هر ۲۰ دقیقه یکبار امید به زندگی را کاهش داده و باعث افسردگی و کم شدن انرژی و در نتیجه افزایش روند پیری می شود پس بهتر است کارهای هوازی را جایگزین تماشای تلویزین کنید.

 

9. خواب کافی داشته باشید :

کمبود خواب باعث افتادگی پوست و افزایش وزن می شود پس حداقل هفت ساعت در شبانه روز بخوابید.

 

10. دسرها را حذف کنید :

خوردن دسرهای شیرین بعد از غذا که این روزها بسیار رایج شده است باعث افزایش لک های پوستی ، افزایش چین و چروک ، خطوط ریز و سیاهی دور چشم می شود بنابراین باید این دسرها حذف شوند یا با سبزیجات جایگزین شوند.

 

11. چند شغله نباشید :

محققان اعلام کرده اند که افرادی که دو یا سه شغل دارند و مسئولیت های بیشتری را در زندگی به عهده می گیرند استرس بیشتری به خود وارد می کنند و هورمون های پیری بیشتری در بدنشان آزاد می شود و این امر باعث پیر شدن سریع آن ها می شوند ولی اگر فقط یک مسئولیت یا شغل داشته باشید و آن را به پایان برسانید باعث آرامش خاطر شما می شود و هورمون های ترشح شده به شما رضایت می بخشد و باعث شادابی و جوانی شما می شود.

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری