سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

موبایل و لپ تاپ منجر به ناباروری مردان می شوند

موبایل و لپ تاپ منجر به ناباروری مردان می شوند

موبایل و لپ تاپ دو وسیله اکترونیکی و ضروری در زندگی مردان هستند. اما باید بدانید لپ تاپ و گوشی تلفن همراه باعث ناباروری آقایان می شوند. همچنین استفاده از داروهای هورمونی بدنسازی از علل ناباروری سالهای اخیر در مردان است، گفت: امروزه به خوبی ثابت شده که استعمال دخانیات و سیگار نیز سبب کاهش قدرت ناباروری در مردان می شود. رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این‌ که امواج موبایل و گرمای ناشی از کار با لپ تاپ از علل کاهش قدرت باروری و شمار اسپرم در مردان است، گفت: ۱۵ درصد زوجین به مشکل ناباروری دچارند.

 

دکتر سید جلیل حسینی با بیان این که برخلاف باور عموم که معتقدند بیشترعلل ناباروری از زنان است، اظهار کرد: امروزه ثابت شده که علت ۵۰ درصد ناباروری ها مردانه و ۵۰ درصد زنانه است. وی ابتلا به بیماری های مختلف، مشکلات مادرزادی و یا اکتسابی را از علل ناباروری در مردان دانست و گفت: علت ناباروری در زنان به ندرت مادرزادی و اغلب بیماری های اکتسابی، اختلالات غددی و هورمونی است.

 

رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که درصد اندکی از ناباروری ها برای درمان به مراجعه به مراکز ناباروری برای استفاده از روش های کمک باروری ART نظیر IUI، IVF و میکرواینجکشن نیاز دارند، گفت: هم اکنون می توان از روش تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی (PGD ) برای نتیجه بهتر IVF و میکرواینجکشن استفاده کرد.

 

حسینی با استناد به نتایج یک پژوهش در ۴ استان کشور با شرایط اقلیمی و جغرافیایی متفاوت، افزود: براساس نتایج این بررسی شیوع ناباروی در زوجین ۱۵ درصد و در زمان مراجعه ۳ درصد بوده است. وی با بیان این که با روش های درمانی موجود حتی امکان درمان مبتلایان به سندرم کلاین فلتر به کمک جراحی های میکروسکوپی و نمونه برداری برای برداشت نطفه وجود دارد، ادامه داد: واریکوسل از علل ناباروری در مردان است که تا ۱۵ درصد وجود دارد و با جراحی برگشت پذیر است.

 

 

منبع: نی نی بان

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

نکته های ریز و اصول درست کردن جوجه کباب آموزش درست کردن شیرینی کره ای پنج طعم آموزش ترشی لذیذ بادمجان شکم پر آموزش درست کردن اسموتی انبه مناسب برای لاغری آموزش ساده تهیه و طبخ آبگوشت رژیمی طرز درست کردن فراستینگ در 10 دقیقه طرز درست کردن اصولی رولت کیک روش درست کردن رست بیف مکزیکی آموزش طرز پخت مرغ شکم پر آموزش درست کردن اکبر جوجه با رب انار ماده های غذایی نشاط آور آموزش درست کردن کاکائو گردویی