سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

7 راهکار برای تازه ماندن آجیل در منزل

7 راهکار برای تازه ماندن آجیل در منزل

7 راهکار برای تازه ماندن آجیل در منزل

اگر می خواهید آجیل هایی را که خریداری کرده اید تازه بمانند با چند راهکاری که در ادامه برای تازه ماندن آجیل بیان شده است با ما باشید.

 

1. مغزهای بدون پوست نسبت به مغزهای با پوست سریع تر فاسد می شود.

 

2. مغزها را خام خریداری کنید.

 

3. لازم است آجیل ها را در ظرف هایی گذاشت که غیرقابل نفوذ است زیرا مغزها به راحتی بوی مواد اطراف را به خود جذب می کند. علاوه بر آن نور اضافه می تواند به مغزها آسیب برساند. مغزها را باید در مکان تاریک، خنک و خشک نگه داری کرد.

 

4. نگهداری غیراصولی آجیل شب عید و مغزهای خوراکی، روند کپک زدگی آن را تسریع می کند.

 

5. آنچه باید بدانید این است که گردو و بادام زمینی نسبت به مغزهای دیگر سریع تر فاسد می شود. در حالی که بادام درختی و بادام هندی ماندگاری بیشتری دارد.

 

6. گرمای زیاد باعث فاسد شدن سریع تر آجیل می شود.

 

7. اگر آجیل شب عید در فریزر نگهداری شود، به مدت یک سال یا بیشتر ماندگاری دارد. مدت ماندگاری آجیل در یخچال نیز ۶ ماه است اما اگر در دمای اتاق قرار گیرد این زمان به ۳ ماه کاهش پیدا می کند.

 

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

خاصیت قره قروت میان وعده بسیار ترش و خوشمزه آموزش تصویری و مرحله به مرحله تزیین کیک با خمیر فوندانت آموزش درست کردن خیارشور سریع السیر روش درست کردن پنیر پیتزا بازاری در خانه روش تهیه و آموزش درست کردن آیس پک در خانه طرز درست کردن سالاد کیوی با طالبی آموزش پخت جوجه کباب تابه ای با روشی ساده آموزش درست کردن کوکوی پاستا ایده های نو یک سرآشپز برای پخت غذا + تصاویر آموزش درست کردن خوراک ایتالیایی با مرغ طرز تهیه پنه ریگاته با مرغ و سس آلفردو مناسب برای خانم های شاغل طرز تهیه نان جو رژیمی اصفهان