سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

3 نکته مهم برای انتخاب فرش مناسب منزل

3 نکته مهم برای انتخاب فرش مناسب منزل

اگر می خواهید فرش و قالی مناسب منزل خود انتخاب و خریداری کنید به 3 نکته مهم که در ادامه اشاره شده است توجه فرمایید. فرش ها در ظاهر خانه و چیدمان آن، تاثیر زیادی دارند. آن ها جلوه خاصی به خانه و اتاق های شما می بخشند و در عین حال تاثیر زیادی بر گرما و امنیت فضای خانه دارند.

 

فرش ها از جمله ضروری ترین وسایل چیدمان خانه هستند و اگر درست و متناسب با فضای خانه انتخاب شوند علاوه بر آن که بر جلوه خانه می افزایند فضای آرامش بخشی ایجاد می کنند. اما در استفاده از فرش باید نکته هایی را مدنظر قرار دهید.

 

فرش باید با مبل ها تناسب داشته باشد
یکی از مهم ترین ویژگی هایی که فرش یا قالیچه به عنوان یکی از مهم ترین بخش های چیدمان خانه و اتاق ها باید داشته باشد، تناسب طرح و رنگ آن با مبلمان، پرده ها و دیوارهای خانه است. به عنوان مثال اگر پرده ها و مبلمان شما از طراحی ویژه ای برخوردار است و به اصطلاح طرحی شلوغ دارد، شما باید از فرشی با طراحی ساده و رنگ های محدود استفاده کنید.

 

موکت کنار فرش
برای قالیچه ها و فرش هایی که در خانه تان استفاده می کنید باید حاشیه ای مناسب و مقاوم در نظر بگیرید. این حاشیه علاوه بر آن که باید متناسب و زیبا باشد، کیفیت لازم را نیز باید داشته باشد تا از سر خوردن و حرکت فرش روی سرامیک، پیشگیری شود. مقصود از حاشیه، استفاده از موکت یا بست های پلاستیکی است که امروزه در بسیاری از فروشگاه های فرش دیده می شود. استفاده از موکت در مقایسه با گیره های پلاستیکی در فصل زمستان اولویت دارد؛ زیرا علاوه بر آن که موجب حفظ دمای خانه و گرم تر شدن اتاق ها می شود برای خانواده هایی که فرزند خردسال دارند نیز مناسب تر است.

 

مرزبندی کنید
فرش و قالیچه بهترین ابزاری است که از آن می توان برای تعیین مرزبندی های فضای خانه استفاده کرد. اگر در خانه تان هالی دارید که لازم است آن را به 2 قسمت غذاخوری و نشیمن تقسیم کنید، بهترین کار استفاده از فرش یا قالیچه های متفاوت است. این کار به شما کمک می کند علاوه بر مرزبندی فضایی که در اختیار دارید، جاذبه خاصی نیز به خانه تان ببخشید. تنها باید مراقب باشید در انتخاب قالیچه ها به هارمونی و همسانی رنگ ها و طرح های قالیچه ها یا فرش ها توجه داشته باشید.

 

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه کره بادام زمینی در منزل طرز تهیه باقالی قاتق با مرغانه غذای معروف خطه گیلان طرز تهیه شیرینی بابانوئل خواص آب چغندر برای بدن طرز تهیه خوشمزه ترین برگرها و غذاهای رژیمی دوازده واقعیت باورنکردنی در مورد مواد غذایی آموزش طبخ کوکوی اسفناج برای افراد دیابتی آموزش درست کردن ترشی لبو و ترب طرز تهیه خورش سنتی آلو گشنیز خاکشیر و فواید مهم آن برای دختران با خوردن این سبزی دندان های سفید و سالم خواهید داشت طرز تهیه رولت مرغ با عسل مناسب برای وعده شام