فوتبال

فوتبال

الفبا
آرشان تور

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک
قاصدک
آرشان تور
الفبا

راهنمای جامع برای خرید مناسب ترین نوع ساید بای ساید

راهنمای جامع برای خرید مناسب ترین نوع ساید بای ساید

ظاهر
معمولا سایدبای ساید‌ها در ۳ رنگ استیل، سفید و تیتانیوم تولید می‌شوند. هرچند در بین مدل‌های چند برند مدل‌های طرح دار و فانتزی هم پیدا می‌شوند اما از آنجا که بیشتر لوازم آشپزخانه با این ۳ رنگ هماهنگ می‌شوند، خرید مدل‌های طرح دار را پیشنهاد نمی‌کنیم. بعد از رنگ بهتر است به قابلیت‌های رویه خارجی دستگاه دقت کنید که ضد ضربه یا ضد لک باشند و اثر انگشت روی آن‌ها باقی نماند. در بازار ایران مدل‌هایی را پیدا می‌کنید که برای زیبا ترشدن ظاهرشان، LCD‌های کوچکی روی در یا بار خانگیشان قرار داده شده است.

 

مصرف انرژی
تا همین چند وقت پیش برچسب انرژی مرجع قابل اعتمادی برای کسب اطلاعات در مورد میزان مصرف انرژی محسوب می‌شد اما حالا آن‌ها کمی به قر و قمیش‌های مرسوم تبلیغاتی آلوده شده‌اند. تولیدکننده‌ها می‌گویند هر نسل از یخچال‌ها نسبت به مدل قبلی خود چند درصد کمتر برق مصرف می‌کنند ولی صحت این ادعا برای خریدار چندان مشخص نیست. طعنه آمیز است اگر بدانید دیگر یخچالی پیدا نمی‌کنید که روی آن برچسب انرژی کمتر از A خورده باشد! تنها کاری که تولیدکننده‌ها انجام داده‌اند و بابت آن خاطرمان آسوده است وجود دو موتور مجزا برای یخچال و فریزر است. به این ترتیب موتور دستگاه فشار کمتری را تحمل می‌کند و تنها در مواقعی که نیاز دارد به حداکثر قدرت خود می‌رسد. تقریبا تمام سایدبای سایدهای جدید با این موتور کم اشت‌ها به بازار عرضه شده‌اند.

 

فریزر
انتخاب گنجایش فریزر به مصرف و نیاز هر خانواده بستگی دارد اما فریزر‌هایی که در بالا یا پایین بدنه قرار می‌گیرند، فضای بزرگتری دارند. البته فریزر‌های بالای بدنه دسترسی سختی دارند و چون ۲ طبقه بیشتر ندارند، دسته بندی مواد غذایی در آن‌ها سخت‌تر است اما فریزر‌هایی که در پایین بدنه قرار می‌گیرند، گنجایش بیشتری دارند و مواد غذایی بیشتری در آن‌ها جا می‌گیرد اما از آنجا که عمق زیاد و طبقه بندی کمی دارند، استفاده از آن‌ها کار چندان راحتی نیست.

 

بدنه
قرار دادن ۲، ۳ یا ۴ در برای ساید بای سایدها بیشتر برای راحت ترشدن استفاده آنهاست اما نمی‌توان جنبه ظاهری و زیبایی آن را هم ندیده گرفت. اگر خانواده پرجمعیتی هستید یا در یخچال را زیاد باز و بسته می‌کنید، بهتر است مدل‌هایی را انتخاب کنید که بار خانگی داشته باشند. اگر دستگیره‌های یخچال به صورت یک تکه و متصل به بدنه طراحی شده باشند، استفاده از آن‌ها بسیار راحت‌تر خواهد بود. زمانی که در یخچال را باز و بسته می‌کنید، دقت کنید لاستیک‌های دور در کیفیت و چسبندگی کافی داشته باشند چون این لاستیک‌ها معمولا جزو اولین قسمت‌های یخچال‌های سایدبای ساید هستند که احتیاج به تعمیر پیدا می‌کنند.

 

مدل‌های قدیمی دارای سیستم خنک کنندگی‌ای بودند که به موتور یخچال فشار زیادی وارد می‌کرد و بازده نسبتا کمی هم داشتند اما از ۷ سال پیش، مدل‌هایی با دو سیستم خنک کنندگی جداگانه با قابلیت تنظیم دما به بازار وارد شد. این مدل‌ها با اینکه نسبت به بقیه یخچال‌ها کمی مصرف برق را بالا‌تر می‌برند، کارکردی کاملا بهینه دارند و باعث طول عمر بیشتر موتور می‌شوند. مدل‌های جدید‌تر که از ۲ یا ۳ سال پیش به بازار عرضه شدند هم محفظه صفر درجه دارند که قابلیت تنظیم جداگانه دارد و برای نگهداری طولانی‌تر و بهتر مواد غذایی حساس مناسب هستند.

 

فضای داخلی
طبقات داخلی یخچال باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشند تا بتوان راحت و بر حسب نیاز از آن‌ها استفاده کرد. عرض طبقه‌های مدل‌های سه در هم معمولا بیشتر از سایر مدل هاست و به شما این امکان را می‌دهد تا ظروف بزرگ و پهن را هم در یخچال قرار دهید. محفظه مخصوص شیشه هم به استفاده بهینه از فضای داخلی کمک می‌کند. نکته دیگر اینکه محفظه بطری و یخساز بخشی از فضای داخلی را اشغال می‌کنند پس زمان خرید حتما به این نکته توجه کنید که فضای داخلی مناسب نیاز و استفاده شما باشد.

 

 

 

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو مهرپرواز تشریفات ملل مبلمان اداری