الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

بدبوترین گل جهان انتخاب شد + تصاویر

مجموعه : گل و گیاه
بدبوترین گل جهان انتخاب شد + تصاویر

گل جسد به عنوان بدبوترین گل جهان شناخته شد! 

وقتی که اسم گل به گوشمان میخورد اولین چیزی که در ذهن ما از گل تداعی میشود فقط و فقط بوی خیلی خوب آن است. اما گلی به نام گل جسد تمامی این ذهنیت را نقض کرده است و نام بد بو ترین گل جهان را گرفته است. این گل که در باغ گیاه شناسی نیویورک قرار دارد بویی شبیه به بوی جسد دارد. در زیر عکسی از این گل را خواهیم دید:

بدبوترین گل جهان انتخاب شد + تصاویر

همیشه گل به بوی خوشش مشهور بوده اما این روزها باغ گیاه‌شناسی نیویورک به خاطر گل دادن بدبوترین گل جهان پس از ده سال حسابی شلوغ است.گل بدبو یا گل جسد (نام علمی: Amorphophallus titanum) یکی گیاهان نادر دنیا به حساب می‌آید که شهرتش به خاطر بوی بسیار بد آن است. به خاطر بوی این گل که شبیه بوی یک حیوان در حال پوسیدن است، تیتان آروم به عنوان گل جسد توصیف شده و با نام گل جسد یا گیاه جسد هم شناخته می‌شود.

 

این گل در جنگلهای وحشی استوایی سوماترا و اندونزی می‌روید و اولین بار توسط گیاه‌شناس ایتالیایی ادواردو بکاری کشف و به جهان معرفی شد. این گیاه تقریبا هر ۱۰ سال یکبار گل می‌دهد.

 

گل دادن یک نمونه از این گیاه در باغ گیاه‌شناسی نیویورک به همین خاطر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بوی بد این گل را هر کسی جوری تعریف می‌کند. بعضی‌ها آن را بوی لاشه مقایسه می‌کنند و گروهی آن را شبیه بوی ماهی گندیده یا تعفن زباله‌های مانده زیر آفتاب می‌دانند.

بدبوترین گل جهان انتخاب شد + تصاویر

ارتفاع گل‌آذین تیتان‌آروم می‌تواند به بیش از سه متر هم برسد. مثل کارده سرماری و گل شیپوری اتیوپیایی دارای گل‌آذین قاشقی (اسپات) می‌باشد که در آن گل‌ها به هم فشرده شده و برگکی دور گل‌آذین را فرا گرفته و شبیه یک گلبرگ بزرگ است. در مورد تیتان‌آروم بیرون برگگ سبزتیره و درون آن کبودتیره با بافت عمیقاً شیاردار است.

 

اسپات توخالی بوده و شبیه یک قرص بزرگ نان باگت است. تیتان‌آروم معمولاً قبل از اینکه برای اولین بار بشکوفد به ۷ تا ۱۰ سال رشد نیاز دارد. بعد از اولین شکوفایی تفاوت‌های قابل توجهی در دورهٔ شکوفایی آن وجود دارد. بعضی‌ها ممکن است بین ۷ تا ۱۰ سال گل ندهند در حالیکه بعضی‌ها ممکن است هر دو یا سه سال یکبار گل دهند.

 

بدبوترین گل جهان انتخاب شد + تصاویر

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری