الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

اصول چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه

اصول چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه

اصول چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه

چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه باید از روی اصول باشد تا جلوه وسایل آشپزخانه تان بیشتر شود. اگر شما تازه عروس هستید و یا تازه قابلمه و ماهیتابه های جدیدی را خریداری کرده اید بهتر است قبل از اقدام به چیدن آنها این مطلب سماتک را با دقت بخوانید.

 

کمبود جا در آشپزخانه های کوچک امروزی به یکی از بزرگترین معضلات در خانه های امروزی تبدیل شده است. شما هم اگر در آشپزخانه تان برای وسایلی مانند قابلمه و ماهی تابه با کمبود جا مواجه شده اید، به شما پیشنهاد می کنیم روشهای زیر را به کار ببرید.

 

جا دادن قابلمه و ماهی تابه در آشپزخانه های کوچک
قابلمه ها و ماهی تابه ها از جمله وسایلی در آشپزخانه هستند که جای زیادی اشغال می کنند و به دلیل استفاده ی روزانه از آن ها، باید بهترین و راحت ترین مکان را برایشان در نظر گرفت. یکی از روش های نگهداری این ظروف، به خصوص وقتی فضای کمی در اختیار دارید، آویزان کردن آن ها است. سبک دکوراسیون منزل شما هرچه که باشد؛ مدرن، روستیک، کلاسیک یا هر سبک دیگری، نظم دادن به قابلمه ها و ماهی تابه ها به صورت آویز می تواند فضای آشپزخانه ی شما را گرم و دلپذیر کند.

 

راه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید این ظروف را آویز کنید، ما قصد دارد تعدادی از این ایده های خلاقانه و دوست داشتنی را به شما نشان دهد. با ما همراه باشید …

 

آویزان کردن قابلمه ها و ماهی تابه ها در بالای جزیره آشپزخانه
اگر آشپزخانه ی شما چنین جزیره ی زیبایی دارد، با یک چنگک چوبی در بالای جزیره که مانند این نمونه با کفپوش و صندلی ها ست است، قابلمه ها و ماهی تابه ها را آویزان کنید. ضمنا برای آویزان کردن آن ها حلقه های s را فراموش نکنید.

اصول چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه

با یک چنگک چوبی در بالای جزیره جایگاهی زیبا برای قابلمه ها تهیه کنید

 

آویزان کردن قابلمه ها و ماهی تابه ها از نردبان
آویزان کردن این ظروف در بالای جزیره یا کانتر آشپزخانه راه حلی آسان برای استفاده از فضاهای هدر رفته است، اما زمانی که مانند این تصویر در کنار گلدان هایی زیبا از یک نردبان چوبی کهنه آویزان شوند، به عنصری شاخص در دکوراسیون منزل شما تبدیل می شوند.

اصول چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه

قابلمه ها را می توانید مانند گلدان هایتان از نردبانی آویزان کنید

 

آویزان کردن قابلمه ها و ماهی تابه ها روی دیوار آشپزخانه
با نصب تعدادی قلاب بر روی بخشی از دیوار، می توانید یک فضای مرده را به فضایی کاربردی تبدیل کنید. می توانید برای اینکه به دیوار آسیبی نرسد، صفحه ای را به دیوار نصب کرده و قلاب ها را روی آن بزنید و محکم کنید. سعی کنید صفحه ای انتخاب کنید که بتواند به زیباتر شدن دکوراسیون شما کمک کند.

اصول چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه

با نصب تعدادی قلاب روی بخشی از دیوار، می توانید یک فضای مرده را به فضایی کاربردی تبدیل کنید

 

آویزان کردن قابلمه ها و ماهی تابه ها از سقف
میله ها یا تجهیزات نگه دارنده ی قابلمه ها می توانند در هر جایی نصب شوند. در این نمونه از فضای بالای اجاق گاز بدین منظور استفاده شده که از جهت دسترسی و نزدیک بودن به محل پخت و پز، مکان بسیار مناسبی است.

اصول چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه

در نمونه ی بالا از فضای بالای اجاق گاز بدین منظور استفاده شده است

 

آویزان کردن قابلمه ها و ماهی تابه ها در زیر کابینت ها و شلف ها
در این آشپزخانه به سبک مراکشی، تنها با دو لوله ی مسی محلی برای قابلمه ها و ماهی تابه ها در زیر شلف های باز فراهم شده است.

اصول چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه

در این آشپزخانه، تنها با دو لوله ی مسی محلی برای قابلمه ها در زیر شلف ها فراهم کرده ایم

 

آویزان کردن قابلمه ها و ماهی تابه ها در فضاهای مرده
وقتی حفظ فضا از اهمیت زیادی برخوردار است، باید از هر فضایی به نفع خود استفاده کنید. در اینجا دیوار کنار پنجره برای تعبیه کمد یا شلف دارای عمق کافی نبوده و با نصب میله ها و آویز کردن ظروف به نحو احسن از آن استفاده شده است.

اصول چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه

قابلمه ها و ماهی تابه ها را در فضاهای مرده و بدون استفاده آویزان کنید

 

آویزان کردن قابلمه ها و ماهی تابه ها جلوی پنجره
در آشپزخانه ی خود هیچ فضایی برای آویز کردن این ظروف ندارید؟ میله ای که در بالای پنجره نصب می شود، می تواند پاسخ مشکل شما باشد. در این نمونه دو ردیف میله ی نصب شده، هم مکان مناسبی برای قابلمه ها فراهم آورده اند و هم جلوی ورود نور را مسدود نکرده اند. اگر نصب میله در بالای پنجره دسترسی به قابلمه ها را برای شما سخت می کند، با نصب یک شلف در ارتفاع مناسب جلوی پنجره می توانید این مشکل را حل کنید.

اصول چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه

با نصب یک شلف در ارتفاع مناسب جلوی پنجره می توانید این مشکل را حل کنید.

 

ایجاد آویز برای قابلمه ها و ماهی تابه ها با وسایل دور ریختنی
یک نرده یا حفاظ قدیمی باغچه یا باغ می تواند به عنوان صفحه ی آویزان کردن ظروف آشپزخانه به کار رود و در عین حال بدون صرف هزینه ای به صحنه ای برجسته و زیبا در دکوراسیون داخلی منزل شما تبدیل شود.

اصول چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه

یک نرده یا حفاظ قدیمی باغچه می تواند به عنوان صفحه ی آویزان کردن ظروف آشپزخانه به کار رود

 

منبع : chidaneh.com

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری